Suzuki Swift: Obniżenie zużycia paliwa

Suzuki Swift –> Użytkowanie pojazdu –> Obniżenie zużycia paliwa

Poniższe wskazówki są pomocne w poprawieniu zużycia paliwa.

Unikaj niepotrzebnej pracy na biegu jałowym: Jeli musisz czekać na postoju dłużej niż minutę, wyłącz silnik i uruchom go później ponownie. Podczas podgrzewania zimnego silnika, pozwól mu pracować na biegu jałowym, do chwili gdy wskazówka temperatury silnika osiągnie położenie "C". Wówczas silnik będzie już wystarczająco nagrzany, aby odjechać.

Unikaj szybkich startów

Szybki odjazd spod świateł lub znaku "stop" niepotrzebnie zużywa paliwo i skraca żywot silnika. Ruszaj powoli.

Unikaj nlepłrzebnych zatrzymań

Unikaj zbędnego zwalniania i zatrzymywania.

Staraj się utrzymać powolną, stałą prędkość, kiedy to tylko możliwe. Zwalnianie i późniejsze rozpędzanie zużywa dodatkowe ilości paliwa.

Utrzymuj stałą prędkość jazdy

Utrzymuj stałą prędkość w takim stopniu, na jaki pozwalają warunki drogowe.

Utrzymuj filtr powietrza w czystości

Zanieczyszczony filtr powietrza powoduje, że układ paliwowy dostarcza zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza. Rezultatem jest marnowanie paliwa, wskutek niecałkowitego spalania.

Ograniczaj masę pojazdu

Im większe obciążenie, tym wyższe zużycie paliwa. Wyjmij wszelkie niepotrzebne ładunki i przewożone przedmioty.

Utrzymuj ciśnienie w oponach

Zbyt niskie ciśnienie w oponach może powodować zwiększone zużycie paliwa, ze względu nr. zwiększone opory toczenia. Utrzymuj ciśnienie zgodnie z podanym w tabliczce na drzwiach lub słupku drzwiowym, od strony kierowcy.

Konwerter katalityczny

Zadaniem konwertera katalitycznego, zainstalowanego w tym samochodzie, jest przekształcanie niebezpiecznych związków zawartych w spalinach w nieszkodliw ...

Holowanie przyczepy

Ten samochód został przewidziany do przewozu osób i normalnej ilości bagażu, a nie do ciągnięcia przyczep. SUZUKI nie zaleca używania ...

Categorie