Kia Rio: Kontrolka usterki TPMS (Układ Monitorowania Ciśnienia w Ogumieniu)

Kia Rio –> Postępowanie w przypadku awarii –> Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu –> Kontrolka usterki TPMS (Układ Monitorowania Ciśnienia w Ogumieniu)


Wskaźnik ostrzegający o niskim ciśnieniu powietrza w oponach będzie się świecił po tym, jak migał przez około jedną minutę, gdy istnieje problem z systemem monitorującym ciśnienie w oponach.

Jeżeli system jest w stanie prawidłowo wykryć ostrzeżenie o niskim ciśnieniu powietrza w oponach w przypadku jego awarii, wówczas będą się świeciły oba wskaźniki: TPMS i niskiego ciśnienia powietrza w oponach np. jeżeli niesprawny jest lewy przedni czujnik świecić się będzie wskaźnik TPMS, ale gdy za niskie jest ciśnienie powietrza w oponie prawej przedniej, lewej tylnej lub prawej tylnej wskaźnik ostrzegający o niskim ciśnieniu powietrza w oponach może się świecić wraz ze wskaźnikiem wadliwego działania systemu TPMS.

Należy możliwie szybko umożliwić sprawdzenie układu przez autoryzowanego dealera Kia, w celu określenia przyczyny usterki.

UWAGA

Kontrolka ostrzegawcza niskiego ciśnienia opony

Urządzenie ostrzegawcze ostrzegające o niskim ciśnieniu w ogumieniu Gdy świeci się kontrolka urządzenia ostrzegawczego układu monitorowani ...

Wymiana opony z TPMS

Jeśli masz przebitą oponę, włączy się kontrolka urządzenia ostrzegawczego ostrzegającego o niskim ciśnieniu w ogumieniu. Nale& ...

Categorie