Kia Rio: Kontrolka ostrzegawcza niskiego ciśnienia opony

Kia Rio –> Postępowanie w przypadku awarii –> Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu –> Kontrolka ostrzegawcza niskiego ciśnienia opony


Urządzenie ostrzegawcze ostrzegające o niskim ciśnieniu w ogumieniu Gdy świeci się kontrolka urządzenia ostrzegawczego układu monitorowania ciśnienia w ogumieniu, oznacza to, że ciśnienie w jednej oponie lub w kilku oponach jest znacznie za niskie. Należy niezwłocznie zmniejszyć prędkość, unikać jazdy z ostrymi skrętami i przewidywać wydłużenie drogi hamowania. Należy jak najszybciej zatrzymać pojazd i sprawdzić ogumienie. Napompować opony do odpowiedniego ciśnienia takiego, jak podane na etykiecie w samochodzie lub etykiecie ciśnienia w ogumieniu usytuowanej na panelu zewnętrznym, na środkowym słupku po stronie kierowcy. Jeśliw pobliżu nie ma stacji napraw lub opona nie trzyma ciśnienia powietrza po napompowaniu, wymień oponę uszkodzoną na zapasową.

Następnie wskaźnik wadliwego działania TPMS i wskaźnik ostrzegający o niskim ciśnieniu powietrza w oponach mogą się włączyć i świecić po ponownym uruchomieniu i ciągłej jeździe przez około 20 minut, zanim opona, w której jest niskie ciśnienie nie zostanie naprawiona i wymieniona.

OSTROŻNIE Zimą lub w niskich temperaturach otoczenia, kontrolka ostrzegawcza urządzenia ostrzegającego o niskim ciśnieniu w ogumieniu może się świecić jeżeli ciśnienie w ogumieniu było regulowane do zalecanego w wysokich temperaturach. Nie oznacza to, że TPMS działa nieprawidłowo, ponieważ obniżona temperatura prowadzi do proporcjonalnego obniżenia ciśnienia w ogumieniu.

Kiedy podróżuje się samochodem z obszaru o wysokich temperaturach do obszaru o niskich temperaturach lub odwrotnie, albo temperatura panująca na zewnątrz jest znacznie niższa lub znacznie wyższa, należy sprawdzić ciśnienie w ogumieniu i wyregulować je do wartości zalecanej.

 

OSTRZEŻENIE - Niskie ciśnienie w ogumieniu Znacząco niskie ciśnienie w ogumieniu sprawia, że pojazd jest niestabilny i może wpłynąć na utratę panowania nad pojazdem oraz zwiększoną drogę hamowania.

Kontynuowanie jazdy przy niskim ciśnieniu w ogumieniu spowoduje jego przegrzanie i zniszczenie.

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu

Urządzenie ostrzegawcze ostrzegające o niskim ciśnieniu w ogumieniu / Kontrolka TPMS Każda opona, włącznie z oponą koła zapasowego ( ...

Kontrolka usterki TPMS (Układ Monitorowania Ciśnienia w Ogumieniu)

Wskaźnik ostrzegający o niskim ciśnieniu powietrza w oponach będzie się świecił po tym, jak migał przez około jedną minut ...

Categorie