Fiat Punto: Konserwacja pasów bezpieczeñstwa

Fiat Punto –> Bezpieczeñstwo –> Napinacze pasów bezpieczeñstwa –> Konserwacja pasów bezpieczeñstwa

Konserwacja pasów bezpieczeñstwa


Aby prawidłowo używać pasów bezpieczeństwa, należy przestrzegać skrupulatnie następujących ostrzeżeń:

UWAGA

75) Napinacz pasa bezpieczeństwa jest urządzeniem jednorazowego użytku. Po uaktywnieniu napinacza należy zwrócić się do ASO marki Fiat w celu wymienienia go.

76) Aby ochrona była maksymalna, należy ustawić oparcie siedzenia we właściwej pozycji, oprzeć się dobrze o oparcie i zapiąć pas bezpieczeństwa, tak aby przylegał do klatki piersiowej i do bioder.

Należy zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa, zarówno na siedzeniach przednich jak i tylnych! Podróżowanie bez zapiętych pasów zwiększa ryzyko poważnych obrażeń lub zagraża życiu w przypadku zderzania.

77) Absolutnie zabrania się demontowania lub naruszania komponentów pasów bezpieczeństwa i napinaczy. Wszelkie tego typu czynności mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany i wykwalifikowany personel. Należy zwracać się zawsze do ASO marki Fiat.

78) Jeżeli pas bezpieczeństwa uległ mocnemu przeciążeniu, np. podczas wypadku, powinien być całkowicie wymieniony razem z mocowaniami, śrubami mocującymi oraz z napinaczem pasa; w rzeczywistości bowiem, nawet jeżeli pozornie wydaje się być nieuszkodzony, mógł stracić swoje własności wytrzymałościowe.

UWAGA

26) Interwencje, które powodują uderzenia, wibracje lub nagrzanie miejscowe (powyżej 100C przez maksymalny czas 6 godzin), w strefie napinacza, mogą spowodować jego uszkodzenie lub uaktywnienie się. W razie konieczności wykonania interwencji w zakresie tego typu komponentów, należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

Ostrzeżenia dotyczące użycia pasów bezpieczeñstwa

Kierowca powinien przestrzegać (również osoby z nim podróżujące), wszystkich przepisów lokalnych dotyczących sposobu użycia pa ...

Systemy ochronne dla dzieci

...

Categorie