Fiat Punto: Ostrzeżenia dotyczące użycia pasów bezpieczeñstwa

Fiat Punto –> Bezpieczeñstwo –> Napinacze pasów bezpieczeñstwa –> Ostrzeżenia dotyczące użycia pasów bezpieczeñstwa

Kierowca powinien przestrzegać (również osoby z nim podróżujące), wszystkich przepisów lokalnych dotyczących sposobu użycia pasów bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem podróży należy zapiąć zawsze pasy bezpieczeństwa.

Użycie pasów bezpieczeństwa jest konieczne również w przypadku kobiet w ciąży: zarówno dla osoby ciężarnej jak i dla dziecka zagrożenie w przypadku zderzenia jest znaczenie mniejsze, jeżeli pas bezpieczeństwa będzie zapięty. Kobiety w ciąży powinny ustawić dolną część taśmy pasa dużo niżej, tak aby przechodziła pod brzuchem a nad biodrami (jak pokazano na rys. 49). W miarę jak ciąża się rozwija, kobieta prowadząca samochód powinna regulować siedzenie i kierownicę w taki sposób, aby mieć pełną kontrolę nad samochodem (pedały i kierownica powinny być łatwo dostępne). Należy jednak zachować możliwie jak największą odległość między brzuchem a kierownicą.

Ostrzeżenia dotyczące użycia pasów bezpieczeñstwa


Taśma pasa bezpieczeństwa nie może być poskręcana. Górna część pasa powinna przechodzić nad ramieniem i przecinać po przekątnej klatkę piersiową. Dolna część pasa powinna przylegać do bioder (jak pokazano na rys. 50), a nie do brzucha pasażera.

Nie należy używać przedmiotów (zaczepów, zapinek itp.), które powodują, że pas bezpieczeństwa nie przylega do ciała pasażera.

Ostrzeżenia dotyczące użycia pasów bezpieczeñstwa


Dany pas bezpieczeństwa powinien być używany tylko przez jedną osobę: nie należy przewozić dziecka na kolanach pasażera, stosując pas bezpieczeństwa dla ochrony obojga osób (rys. 51). Danym pasem powinien być przypięty tylko pasażer i nic innego (nikt inny).

Napinacze pasów bezpieczeñstwa

Samochód wyposażony jest w napinacze pasów bezpieczeństwa miejsc przednich, które w przypadku gwałtownego zderzenia czołowego cofaj ...

Konserwacja pasów bezpieczeñstwa

Aby prawidłowo używać pasów bezpieczeństwa, należy przestrzegać skrupulatnie następujących ostrzeżeń: należy ...

Categorie