Fiat Punto: Napinacze pasów bezpieczeñstwa

Fiat Punto –> Bezpieczeñstwo –> Napinacze pasów bezpieczeñstwa

Samochód wyposażony jest w napinacze pasów bezpieczeństwa miejsc przednich, które w przypadku gwałtownego zderzenia czołowego cofają o kilka centymetrów taśmę pasa, gwarantując w ten sposób dokładne przyleganie taśmy pasa bezpieczeństwa do ciała pasażera, zanim rozpocznie się akcja przytrzymania pasem. O uaktywnieniu napinaczy pasów bezpieczeństwa świadczy zablokowanie zwijacza; taśma pasa bezpieczeństwa nie wysuwa się dalej, nawet przez pociągnięcie.

Podczas interwencji napinaczy wydziela się pewna ilość dymu, który nie jest szkodliwy i nie jest oznaką pożaru.

Jeżeli, w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń (np. powodzi, sztormu itp.), urządzenie zostało zalane wodą i/lub błotem, należy zwrócić się do ASO marki Fiat w celu dokonania jego wymiany.

OSTRZEŻENIE W celu zapewnienia maksymalnej ochrony dzięki działaniu napinacza należy ustawić taśmę pasa bezpieczeństwa w taki sposób, aby ściśle przylegała ona do klatki piersiowej i do bioder.

Ograniczniki obciążenia

W celu zwiększenia ochrony dla pasażerów w przypadku kolizji zwijacze przednich i tylnych (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) pasów bezpieczeństwa wyposażone są w urządzenia, które umożliwiają odpowiednią regulację siły oddziałującej na klatkę piersiową i na ramiona podczas akcji przytrzymywania przez pas w przypadku zderzenia czołowego.

System sbr (seat belt reminder)

(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) Składa się z sygnalizatora akustycznego, który wraz z migającą w zestawie wskaźników lampk& ...

Ostrzeżenia dotyczące użycia pasów bezpieczeñstwa

Kierowca powinien przestrzegać (również osoby z nim podróżujące), wszystkich przepisów lokalnych dotyczących sposobu użycia pa ...

Categorie