Fiat Punto: Hamulec postojowy

Fiat Punto –> Uruchomienie i jazda –> Hamulec postojowy

Dźwignia hamulca postojowego znajduje się pomiędzy siedzeniami przednimi.

Hamulec postojowy


Włączanie hamulca postojowego: należy pociągnąć dźwignię A do góry, do momentu zablokowania kół samochodu.

Wyłączanie hamulca postojowego: podnieść lekko dźwignię A (rys. 66), nacisnąć i przytrzymać naciśnięty przycisk B, sprawdzając jednocześnie zgaśnięcie lampki sygnalizacyjnej
w zestawie wskaźników.

UWAGA

106) Nie należy zostawiać nigdy dzieci samych w samochodzie bez nadzoru; opuszczając samochód, należy wyjąć zawsze kluczyk z wyłącznika zapłonu i wziąć go ze sobą.

107) Samochód powinien zostać zablokowany po kilku zatrzaśnięciach dźwigni. Jeżeli tak się nie stanie, należy zwrócić się do ASO marki Fiat w celu wykonania regulacji.

108) W przypadku manewrów parkingowych na drogach pochyłych ważne jest, aby skręcić przednimi kołami w kierunku krawężnika, jeśli samochód jest ustawiony przodem w dół wzniesienia, a jeśli samochód ustawiony jest przodem w górę wzniesienia, przednimi kołami należy skręcić w kierunku przeciwnym do krawężnika. Jeżeli samochód parkowany jest na bardzo pochyłej drodze, zaleca się także zablokować koła klinami lub kamieniami.

Wersje lpg i natural power

Silnik uruchamiany jest zawsze w trybie zasilania benzyną niezależnie od wybranego wcześniej trybu. UWAGA 103) Niebezpieczne jest funkcjonowanie silnika w zamkn ...

Manualna skrzynia biegów

W celu włączenia danego biegu należy wcisnąć do oporu pedał sprzęgła i ustawić dźwignię zmiany biegów w żą ...

Categorie