Fiat Punto: Wersje lpg i natural power

Fiat Punto –> Uruchomienie i jazda –> Uruchamianie silnika –> Wersje lpg i natural power

Silnik uruchamiany jest zawsze w trybie zasilania benzyną niezależnie od wybranego wcześniej trybu.

UWAGA

103) Niebezpieczne jest funkcjonowanie silnika w zamkniętym pomieszczeniu. Silnik zużywa tlen i wydziela dwutlenek węgla, tlenek węgla oraz inne gazy toksyczne.

104) Do momentu, w którym silnik nie jest uruchomiony, nie działa wspomaganie hamulców, ani elektryczne wspomaganie kierownicy, należy więc użyć dużo większej siły przy nacisku na pedał hamulca oraz przy obrocie kierownicą.

105) W razie braku uruchomienia silnika przy włączonym biegu, sytuacja potencjalnie niebezpieczna, w której skrzynia biegów ustawi się automatycznie na luzie, zasygnalizowana zostanie za pośrednictwem sygnału akustycznego.

UWAGA

27) Po odbyciu długiej trasy, przed wyłączeniem silnika należy pozostawić go na obrotach biegu jałowego i zaczekać, dopóki temperatura w komorze silnika nie obniży się.

28) Miganie lampki sygnalizacyjnej
przez 60 sekund po uruchomieniu silnika lub podczas dłuższego uruchamiania świadczy o awarii systemu wstępnego nagrzewania świec żarowych. W przypadku uruchomienia silnika możliwe jest dalsze używanie samochodu, ale należy zwrócić się, możliwie jak najszybciej, do ASO marki Fiat.

29) Zaleca się, w pierwszym okresie użytkowania, nie wymagać od samochodu maksymalnych obciążeń (np. gwałtownie przyspieszać, jechać zbyt długo z maksymalnymi obrotami, ostro hamować itp.).

30) Gdy silnik jest wyłączony nie należy zostawiać kluczyka w wyłączniku zapłonu w położeniu MAR, aby uniknąć niepotrzebnego poboru prądu i rozładowania akumulatora.

31) Należy unikać absolutnie uruchamiania silnika przez pchanie, holowanie lub zjazd ze wzniesienia. Manewry tego typu mogą spowodować napływ paliwa do katalizatora i jego nieodwracalne uszkodzenie.

32) Konieczne jest więc, aby w zbiorniku benzyny zawsze znajdowała się rezerwa paliwa wystarczająca, by zachować właściwy stan pompy benzyny i by zagwarantować przełączenia tymczasowe z trybu zasilania LPG na tryb zasilania benzyną w momencie żądania lepszych osiągów.

33) Naciskanie pedału przyspieszenia przed wyłączeniem silnika nie służy niczemu, powoduje jedynie niepotrzebne zużycie paliwa, a w przypadku silników z turbosprężarką jest szczególnie szkodliwe.

Wersje z manualną skrzynią biegów

Wersje benzynowe (z wyjątkiem wersji 0.9 Twinair 85 KM / 0.9 Twinair Turbo 105 KM) Włączyć hamulec ręczny, ustawić dźwignię zmiany b ...

Hamulec postojowy

Dźwignia hamulca postojowego znajduje się pomiędzy siedzeniami przednimi. Włączanie hamulca postojowego: należy pociągnąć d% ...

Categorie