Citroen DS3: Wspomaganie ruszania na pochyłej drodze

Citroen DS3 –> Jazda –> Wspomaganie ruszania na pochyłej drodze

Podczas ruszania na pochyłej drodze system utrzymuje pojazd unieruchomiony przez krótką chwilę (około 2 sekundy), wystarczającą do przeniesienia stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.

Funkcja ta działa wyłącznie wtedy, gdy:

Funkcji wspomagania ruszania na pochyłej drodze nie można wyłączyć.

Nie opuszczać samochodu podczas fazy chwilowego unieruchomienia samochodu za pomocą układu wspomagania ruszania na pochyłej drodze.

W przypadku konieczności wyjścia z samochodu przy pracującym silniku ręcznie zacisnąć hamulec postojowy i sprawdzić, czy lampka kontrolna hamulca postojowego na zestawie wskaźników zapaliła się na stałe.

Działanie

Działanie


Kiedy samochód stoi na pochyłości wznoszącej, pozostaje on unieruchomiony przez krótką chwilę po zwolnieniu pedału hamulca:

Kiedy samochód stoi na pochyłości opadającej z włączonym wstecznym biegiem, pozostaje on unieruchomiony przez krótką chwilę po zwolnieniu pedału hamulca.

Usterka działania

Usterka działania


W przypadku wadliwego działania systemu zapalają się te kontrolki. Skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem specjalistycznym w celu sprawdzenia systemu.

Usterka działania

W przypadku wadliwego działania systemu kontrolka przełącznika "ECO OFF" miga przez kilka sekund, a następnie świeci światłem ci ...

Ogranicznik prędkości

System uniemożliwia przekroczenie prędkości zaprogramowanej przez kierowcę. Po osiągnięciu zapamiętanej prędkości dalsze dział ...

Categorie