Chevrolet Aveo: Wymiana piór wycieraczek

Chevrolet Aveo –> Pielęgnacja samochodu –> Czynności kontrolne –> Wymiana piór wycieraczek

Sprawne działanie wycieraczek ma istotne znaczenie dla zapewnienia dobrej widoczności i bezpieczeństwa jazdy. Należy regularnie sprawdzać stan piór wycieraczek. Pióra stwardniałe, łamliwe lub popękane oraz takie, które rozmazują brud na szybie przedniej, wymagają wymiany.

Ciała obce znajdujące się na szybie lub na piórach wycieraczek mogą ograniczać ich sprawność. W przypadku gdy wycieraczki nie spełniają swojego zadania należy oczyścić szybę przednią i pióra wycieraczek dobrym środkiem czyszczącym lub łagodnym detergentem oraz Obficie spłukać wodą.

W razie potrzeby powtórzyć cały proces. Nie ma sposobu na usunięcie z szyby śladów silikonu. Dlatego też nie należy polerować szyb środkiem zawierającym silikon, gdyż może on pozostawiać smugi, które będą ograniczać widoczność.

Do czyszczenia wycieraczek nie używać rozpuszczalników, benzyny, nafty ani rozcieńczalników do farb. Są to środki żrące, które mogą uszkodzić pióra wycieraczek i powierzchnie lakierowane.

Filtr oleju napędowego

Spuszczanie wody z filtra paliwa Jeśli woda zawarta w paliwie przedostanie się do silnika i układu paliwowego, może spowodować poważne uszkodzenie ...

Pióro przedniej wycieraczki

Chwycić ramię wycieraczki i podnieść je.  Ścisnąć palcami zatrzask suwaka. Docisnąć pióro wycieraczk ...

Categorie