Peugeot 207: Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa (SW)

Peugeot 207 –> Bezpieczeństwo dzieci –> Foteliki dziecięce –> Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa (SW)

Zgodnie z ustawodawstwem europejskim poniższa tabela przedstawia możliwości instalacji fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa, homologowanych jako uniwersalne (a) w zależności o wagi dziecka i miejsca w samochodzie.

Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa


* Miejsce tylne boczne nie może być używane.

(a) Fotelik dziecięcy uniwersalny: fotelik dziecięcy, który może być zainstalowany we wszystkich samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa.

(b) Grupa 0 : od urodzenia do 10 kg. Gondole i łóżeczka samochodowe nie mogą być instalowane na przednim fotelu pasażera.

(c) Zapoznać się z obowiązującymi przepisami w danym kraju przed montażem fotelika dziecięcego na tym siedzeniu.

U: siedzenie dostosowane do instalacji fotelika dziecięcego zapinanego za pomocą pasa bezpieczeństwa i homologowanego jako uniwersalny "tyłem do kierunku jazdy" i/lub "przodem do kierunku jazdy".

ZALECENIA DOTYCZĄCE FOTELIKÓW DZIECIĘCYCH

Nieprawidłowa instalacja fotelika dziecięcego w samochodzie nie gwarantuje bezpieczeństwa dziecka w przypadku kolizji.

Należy zapiąć pasy bezpieczeństwa lub pasy fotelika dziecięcego, ograniczając maksymalnie luz względem ciała dziecka, nawet w przypadku krótkich przejazdów.

Aby zainstalować fotelik dziecięcy za pomocą pasa bezpieczeństwa, należy sprawdzić, czy opina prawidłowo fotelik dziecięcy oraz czy mocno przytrzymuje fotelik dziecięcy na fotelu samochodu. Jeśli to konieczne, przesunąć fotel do przodu.

Przy prawidłowo zainstalowanym foteliku "przodem do kierunku jazdy", oparcie fotelika powinno przylegać do oparcia fotela nie dotykając przy tym zagłówka.

W przypadku demontażu zagłówka, należy go schować lub zabezpieczyć w taki sposób, by w sytuacji nagłego hamowania, nie stwarzał zagrożenia.

Dzieci poniżej 10 roku życia, nie mogą być przewożone na przednim siedzeniu pasażera w położeniu "przodem do kierunku jazdy", chyba że tylne siedzenia są już zajęte przez inne dzieci lub gdy tylne siedzenia nie nadają się do użytku lub są zdemontowane.

Należy wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera, w momencie instalacji fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu w położeniu "tyłem do kierunku jazdy".

W innym przypadku, dziecko narażone byłoby na poważne obrażenia ciała lub śmierć w momencie rozwinięcia się poduszki powietrznej.

Instalacja podstawki podwyższającej

Część piersiowa pasa bezpieczeństwa powinna spoczywać na ramionach dziecka, nie dotykając szyi.

Należy upewnić się, że część brzuszna pasa bezpieczeństwa spoczywa na udach dziecka.

PEUGEOT zaleca stosowanie podwyższeń wraz z oparciem, wyposażonych w prowadnicę pasa na poziomie ramion.

Ze względów bezpieczeństwa, należy pamiętać, aby nie zostawiać:

  •  dziecka/dzieci bez opieki w samochodzie,
  •  dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na słońcu, przy zamkniętych szybach,
  •  kluczy w zasięgu dzieci wewnątrz samochodu.

Aby uniknąć przypadkowego otwarcia drzwi i tylnej szyby, należy włączyć funkcję "Bezpieczeństwo dzieci".

Należy zwracać uwagę, by nie otwierać tylnych szyb bardziej niż o 1/3.

Aby ochronić młodsze dzieci przed promieniami słonecznymi, należy wyposażyć szyby w żaluzje boczne.

Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa (Hatchback)

Zgodnie z ustawodawstwem europejskim poniższa tabela przedstawia możliwości instalacji fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpiecze& ...

Mocowania "ISOFIX"

Samochód posiada homologację według nowych przepisów ISOFIX. Siedzenia tylne wyposażone są w odpowiednie mocowania ISOFIX. Hatchback SW ...

Categorie