Mazda 2: Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera

Mazda 2 –> Podstawowe wyposażenie związane z bezpieczeństwem –> System poduszek powietrznych (SRS) –> Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera

OSTRZEŻENIE

Nie wyłączaj bez potrzeby przedniej poduszki powietrznej pasażera: Wyłączenie przedniej poduszki powietrznej pasażera bez potrzeby zagraża bezpieczeństwu. Pasażer nie będzie wówczas odpowiednio chroniony przez poduszkę. Może to być przyczyną poważnych obrażeń lub nawet śmierci. Za wyjątkiem przypadku zamontowania na przednim siedzeniu fotelika dla dziecka, nie zmieniaj pozycji wyłącznika poduszki powietrznej w pozycję OFF.

Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera


Wyłącznik poduszki powietrznej powinien być używany do wyłączania przedniej i bocznej poduszki powietrznej, jak również napinacza pasa bezpieczeństwa przedniego pasażera, w przypadku montażu fotelika samochodowego dla dziecka na przednim siedzeniu.

Po obróceniu kluczyka zapłonu w pozycję ON obie lampki sygnalizacyjne przedniej poduszki pasażera włączają się, niezależnie od pozycji wyłącznika poduszki powietrznej pasażera. Lampka sygnalizacyjna gaśnie po określonym czasie, a następnie włącza się/ wyłącza w zależności od okoliczności wyszczególnionych w tabeli.

Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera


UWAGA

W przypadku wystąpienia którejkolwiek z poniższych okoliczności skontaktuj się z wyspecjalizowanym serwisem, w celu sprawdzenia wyłącznika poduszki powietrznej przedniego pasażera. Polecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy:

Pozycje wyłącznika

Przed podróżą samochodem zawsze sprawdź, czy wyłącznik poduszki powietrznej przedniego pasażera znajduje się w ustawieniu zgodnym z Twoimi wymaganiami.

OSTRZEŻENIE

Nie zostawiaj klucza w wyłączniku poduszki powietrznej przedniego pasażera: Przypadkowe wyłączenie poduszki powietrznej przedniego pasażera jest niebezpieczne. W razie zderzenia pasażer siedzący na przednim siedzeniu nie będzie właściwie chroniony. Może to być przyczyną poważnych obrażeń lub nawet śmierci. Aby uniknąć przypadkowego wyłączenia, zawsze używaj kluczyka pomocniczego umieszczonego w aktualnie używanym kluczu zaawansowanym do wyłączania poduszki powietrznej. Po jej wyłączeniu włóż z powrotem klucz pomocniczy do klucza zaawansowanego. Dzięki temu nigdy nie pozostawisz klucza w wyłączniku poduszki powietrznej przedniego pasażera.

UWAGA

Po wyłączeniu poduszki powietrznej pasażera włóż klucz pomocniczy do klucza zaawansowanego.

OFF (WYŁĄCZONY)

Przednia i boczna poduszka powietrzna przedniego pasażera oraz napinacz pasa bezpieczeństwa są wyłączone.

Wyłączanie poduszki powietrznej przedniego pasażera

1. Włóż klucz do zapłonu do wyłącznika poduszki powietrznej i obróć go w kierunku ruchu wskazówek zegara, aż do ustawienia w pozycji OFF.

2. Wyjmij klucz.

3. Sprawdź, czy lampka sygnalizacyjna wyłączenia poduszki powietrznej pozostaje włączona, kiedy włącznik zapłonu znajduje się w pozycji ON.

Przednia i boczna poduszka powietrzna przedniego pasażera oraz napinacz pasa bezpieczeństwa pozostaną wyłączone do momentu obrócenia wyłącznika poduszki powietrznej w pozycję ON.

ON (WŁĄCZONY)

Przednia i boczna poduszka powietrzna przedniego pasażera oraz napinacz pasa bezpieczeństwa są włączone. Uruchamiaj system tylko wówczas, kiedy na siedzeniu pasażera przedniego nie ma fotelika dla dziecka.

Włączanie poduszki powietrznej przedniego pasażera

1. Włóż klucz do zapłonu do wyłącznika poduszki powietrznej i obróć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara w pozycję ON.

2. Wyjmij klucz.

3. Sprawdź, czy lampka sygnalizacyjna wyłączenia poduszki powietrznej pozostaje włączona, kiedy włącznik zapłonu znajduje się w pozycji ON. Lampka sygnalizacyjna wyłączonej poduszki powietrznej gaśnie po krótkim okresie czasu.

System poduszek powietrznych (SRS) - środki ostrożności

Przedni i boczny system bezpieczeństwa (SRS) składa się z 6 poduszek powietrznych. Sprawdź, w jakie rodzaje poduszek powietrznych został wyposażo ...

Komponenty systemu poduszek powietrznych

System napełniania poduszek przednich i poduszki powietrzne kierowcy/pasażera Czujniki zderzenia i moduł diagnostyczny (moduł SAS) Napinacze pas&oacu ...

Categorie