Mazda 2: Tylne siedzenia

Składanie oparcia siedzenia dzielonego/jednoczęściowego

Aby zwiększyć pojemność bagażnika, możesz złożyć oparcia tylnych siedzeń.

OSTRZEŻENIE

Nie jedź samochodem z pasażerami siedzącymi na złożonych tylnych oparciach lub znajdującymi się w części bagażowej: Przebywanie pasażerów w części bagażowej zagraża bezpieczeństwu, ponieważ nie mogą oni wówczas zapiąć pasów, co w razie nagłego hamowania lub kolizji może spowodować obrażenia ciała lub śmierć.

Nigdy nie pozwalaj dzieciom bawić się w samochodzie ze złożonymi oparciami siedzeń: Pozwalanie dzieciom na zabawę w samochodzie, w którym złożone są oparcia siedzeń, zagraża bezpieczeństwu. Jeśli dziecko wejdzie do części bagażowej, a siedzenia zostaną ustawione z powrotem w pozycji pionowej, może ono zostać uwięzione w bagażniku, co może doprowadzić do wypadku.

Zabezpiecz dobrze ładunek w części bagażowej, gdy jest on przewożony przy złożonych oparciach siedzeń: Jazda bez odpowiedniego zabezpieczenia ładunku i bagażu zagraża bezpieczeństwu, ponieważ w razie gwałtownego hamowania lub zderzenia może przemieścić się i zranić pasażerów.

Podczas przewożenia bagażu nie pozwól, aby znalazł się on powyżej wysokości oparć siedzeń: Ułożenie ładunku ponad wysokość oparć siedzeń zagraża bezpieczeństwu, ponieważ widoczność do tyłu i na boki pojazdu jest ograniczona, co może niekorzystnie wpłynąć na warunki jazdy i doprowadzić do wypadku.

Obniżanie oparć siedzeń

PRZESTROGA

W zależności od położenia siedzenia przedniego może nie być możliwości założenia oparcia siedzenia tylnego całkowicie w dół, ponieważ może ono uderzyć o oparcie siedzenia przedniego lub jego kieszeń i spowodować jego porysowanie lub uszkodzenie. W razie konieczności wyjmij zagłówek zewnętrznego siedzenia tylnego.

(Sedan)

1. Jeśli Twój samochód jest wyposażony w zagłówek, obniż go całkowicie.

Patrz rozdział "Zagłówki" na stronie 2-12.

2. (Siedzenie z oparciem dzielonym i składanym) Otwórz pokrywę bagażnika i pociągnij za dźwignię oparcia, które chcesz złożyć.

(Siedzenie z oparciem składanym jednoczęściowym) Otwórz pokrywę bagażnika i pociągnij za dźwignię oparcia.

Obniżanie oparć siedzeń


3. Otwórz tylne drzwi i złóż tylne oparcia do przodu.

(Hatchback)

1. Obniż całkowicie zagłówek.

Patrz rozdział "Zagłówki" na stronie 2-12.

2. Naciśnij przycisk blokady oparcia, aby złożyć oparcie.

Obniżanie oparć siedzeń


3. Ułóż pas bezpieczeństwa w uchwycie.

Obniżanie oparć siedzeń


Aby ustawić oparcie z powrotem w pozycji pionowej:

OSTRZEŻENIE

Podczas ustawiania oparcia z powrotem w pozycji pionowej sprawdź, czy 3-punktowe pasy bezpieczeństwa są wyciągnięte spod oparć i czy nie są poskręcane.

Pozostawienie części pasa bezpieczeństwa pod oparciem ustawionym ponownie w pozycji pionowej i poskręcany pas uniemożliwia jego prawidłowe działanie, co może doprowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci.

Podczas ustawiania oparcia w pozycji pionowej sprawdź, czy jest ono odpowiednio zablokowane i czy nie jest widoczny czerwony znak (Hatchback).

Jeśli za przyciskiem blokady tylnego oparcia jest widoczny czerwony wskaźnik, oznacza to, że oparcie nie jest zablokowane. Jazda samochodem bez zablokowanego oparcia siedzenia tylnego może spowodować jego nagłe opadnięcie, co może doprowadzić do wypadku.


(Sedan)

1. Upewnij się, czy pas przechodzi prawidłowo przez prowadnicę pasa i nie jest poskręcany, a następnie podnieś oparcie siedzenia, uważając, aby pas nie został przytrzaśnięty oparciem.


2. Pchnij oparcie siedzenia do tyłu i zablokuj je w jego położeniu. Po ustawieniu oparcia w pozycji pionowej upewnij się, czy jest ono prawidłowo zablokowane.

(Hatchback)

1. Sprawdź czy pas bezpieczeństwa jest zabezpieczony w uchwycie.

2. Podnieś oparcie do pozycji pionowej.

3. Pchnij oparcie siedzenia do tyłu i zablokuj je w jego położeniu. Po ustawieniu oparcia w pozycji pionowej upewnij się, czy jest ono prawidłowo zablokowane.

4. Sprawdź, czy pas bezpieczeństwa nie został przyciśnięty przez tylne oparcie i czy nie jest skręcony, a następnie wyjmij go z uchwytu.


Przednie siedzenia

Regulacja siedzenia Przesuwanie siedzenia Aby przesunąć siedzenie do przodu lub do tyłu, pociągnij do góry dźwignię, przesuń ...

Zagłówki

Twój samochód wyposażony jest w zagłówki siedzeń przednich, siedzeń tylnych zewnętrznych* i siedzenia tylnego środkowego,* aby ...

Categorie