Mazda 2: Funkcja zapobiegająca stoczeniu się samochodu (Automatyczna skrzynia biegów)

Mazda 2 –> Podczas jazdy –> Włączanie/wyłączanie silnika –> Funkcja i-stop –> Funkcja zapobiegająca stoczeniu się samochodu (Automatyczna skrzynia biegów)

Samochody z funkcją i-stop wyposażone są w funkcję zapobiegającą stoczeniu się samochodu. Funkcja ta zapobiega stoczeniu się samochodu po zwolnieniu pedału hamulca, stojąc na wzniesieniu, w następujących okolicznościach:

Funkcja zapobiegająca stoczeniu się samochodu (Automatyczna skrzynia biegów)


OSTRZEŻENIE

Nie polegaj całkowicie na funkcji zapobiegającej stoczeniu się samochodu.

Funkcja zapobiegająca stoczeniu się samochodu to funkcja dodatkowa, która działa przez maksymalnie cztery sekundy po zwolnieniu pedału hamulca i wznowieniu jazdy po ponownym włączeniu silnika przez funkcję i-stop. Poleganie wyłącznie na działaniu systemu może doprowadzić do nieoczekiwanego wypadku, jeśli samochód zacząłby nagle ruszać. Zanim ruszysz samochodem, upewnij się zawsze, czy wokół niego nie ma żadnego zagrożenia i w prawidłowy sposób posługuj się dźwignią zmiany biegów, pedałem hamulca i pedałem przyspieszenia.

Należy wziąć pod uwagę, że jeśli samochód jest mocno obciążony lub holuje przyczepę bądź inny pojazd, nagły ruch samochodu jest możliwy.

Pamiętaj, że w poniższych okolicznościach samochód może nagle ruszyć po zadziałaniu funkcji zapobiegającej stoczeniu się go: Dźwignia zmiany biegów znajduje się w pozycji N.

Jeśli dźwignia zmiany biegów zostaje ustawiona w pozycji N, a pedał hamulca zostaje zwolniony, gdy aktywna jest funkcja i-stop, siła działająca na hamulce jest stopniowo zwalniana. Aby przyspieszyć samochodem, puść pedał hamulca po ponownym uruchomieniu silnika i ustawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycji innej niż N.

Wyłącznik funkcji i-stop

Po naciśnięciu wyłącznika aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego funkcja i-stop zostaje wyłączona, a w zestawie wska% ...

Zestaw liczników i wskaźników

...

Categorie