Fiat Punto: Ustawianie/ przywracanie zapamiętanej prędkości

Fiat Punto –> Uruchomienie i jazda –> Tempomat (regulator stałej prędkości) –> Ustawianie/ przywracanie zapamiętanej prędkości

Ustawianie prędkości: przekręcić pokrętło A w położenie ON i naciskając na pedał przyspieszenia doprowadzić samochód do żądanej prędkości.

Następnie przytrzymać dźwignię w górze (+) przez przynamniej 1 sekundę, po czym zwolnić ją: prędkość samochodu zostanie zapamiętana i będzie można zwolnić pedał przyspieszenia.

W razie konieczności (np. przy wyprzedzaniu), można przyspieszyć, naciskając pedał przyspieszenia: po zwolnieniu pedału zostanie przywrócona prędkość samochodu ustawiona wcześniej.

W przypadku jazdy po drodze pochyłej z włączonym urządzeniem możliwe jest, że prędkość samochodu zwiększy się nieznacznie w stosunku do ustawionej.

Przywracanie zapamiętanej prędkości: przyspieszać stopniowo do momentu uzyskania prędkości zbliżonej do prędkości zapamiętanej; włączyć bieg wybrany w momencie zapamiętywania prędkości i nacisnąć przycisk B (RES) rys. 71.

Tempomat (regulator stałej prędkości)

Jest to urządzenie wspomagające jazdę, sterowane elektronicznie, które umożliwia utrzymanie żądanej prędkości samochodu, bez koni ...

Zwiększanie/ zmniejszanie zapamiętanej prędkości

Zwiększanie prędkości: nacisnąć pedał przyspieszenia i ustawić nową osiągniętą prędkość lub przesuną ...

Categorie