Fiat Punto: System hh (hill holder)

Fiat Punto –> Bezpieczeñstwo –> Systemy bezpieczeñstwa aktywnego –> System hh (hill holder)

Stanowi integralną część systemu ESP i ułatwia ruszanie pod górę. Uaktywnia się automatycznie na drodze pod górę: samochód zatrzymany na drodze o pochyleniu większym niż 5%, silnik uruchomiony, pedał hamulca naciśnięty i skrzynia biegów na luzie lub włączony bieg inny niż wsteczny; na drodze z góry: samochód stoi na drodze o pochyleniu większym niż 5%, silnik włączony, pedały sprzęgła i hamulca naciśnięte oraz włączony bieg wsteczny.

W fazie ruszania centralka systemu ESC utrzymuje ciśnienie hamowania w kołach, do osiągnięcia przez silnik momentu koniecznego do ruszenia lub przez maksymalny czas 2 sekund, umożliwiając przesunięcie nogi w prawo z pedału hamulca na pedał przyspieszenia. Po upływie tego czasu bez wykonania ruszenia system dezaktywuje się automatycznie, obniżając stopniowo ciśnienie w układzie hamulcowym. Podczas tej fazy możliwe jest usłyszenie typowego hałasu odblokowania mechanicznego hamulców, który sygnalizuje konieczność natychmiastowego ruszenia samochodem.

UWAGA System Hill Holder jest nieaktywny, gdy włączony jest hamulec postojowy.

OSTRZEŻENIE System Hill Holder nie jest hamulcem postojowym, dlatego nie należy wysiadać z samochodu bez zaciągnięcia hamulca ręcznego, wyłączenia silnika i włączenia pierwszego biegu. Tylko w ten sposób samochód pozostawiany jest w bezpiecznych warunkach.

System esc (electronic stability control)

(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) Jest to elektroniczny system kontroli stabilności samochodu, który pomaga kierowcy utrzymać kontrolę kierunk ...

System asr (antislip regulation)

Stanowi integralną część systemu ESC. Interweniuje automatycznie poprzez ograniczenie mocy przekazywanej przez silnik w przypadku poślizgu kó&# ...

Categorie