Fiat Punto: System Fiat code

Fiat Punto –> Poznawanie samochodu –> System Fiat code

Jest to system elektronicznej blokady silnika, który umożliwia zwiększenie ochrony przed próbami kradzieży samochodu. Jego aktywacja następuje automatycznie z chwilą wyjęcia kluczyka z wyłącznika zapłonu.

DZIAŁANIE

Przy każdym uruchomienia silnika, po przekręceniu kluczyka w położenie MAR centralka systemu Fiat CODE przesyła do centralki kontroli silnika kod rozpoznania, aby wyłączyć blokadę poszczególnych funkcji.

Przesłanie kodu rozpoznawczego następuje tylko wówczas, gdy centralka systemu Fiat CODE rozpozna kod przesyłany do niej przez kluczyk.

Po przekręceniu kluczyka w położenie STOP system Fiat CODE wyłącza funkcje centralki kontroli silnika. Jeżeli podczas uruchamiania silnika kod nie zostanie rozpoznany prawidłowo, w zestawie wskaźników zaświeci się lampka sygnalizacyjna . W takim
przypadku należy przekręcić kluczyk w położenie STOP, a następnie w MAR; jeżeli zablokowanie trwa nadal, należy spróbować uruchomić silnik innym kluczykiem. Jeżeli i to nie przyniesie rezultatu uruchomienia silnika, należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

Jeżeli lampka sygnalizacyjna
zaświeca się, oznacza to, że system przeprowadza autodiagnostykę (na przykład z powodu spadku napięcia). Jeżeli usterka trwa nadal, należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

Wyłącznik zapłonu

Kluczyk można przekręcić w trzy różne położenia rys. 3: STOP: silnik wyłączony, można wyjąć kluczyk, kierownica ...

Drzwi

...

Categorie