Fiat Punto: Odłączanie kabli

Po uruchomieniu silnika kable należy odłączać w następujący sposób:

OSTRZEŻENIE Ewentualne akcesoria (np. telefony komórkowe itp.) podłączone do gniazd zasilania w samochodzie powodują rozładowywanie akumulatora samochodu, nawet gdy są wyłączone.

W efekcie ich długotrwałego podłączenia, bez włączonego silnika, akumulator samochodu ulegnie rozładowaniu w stopniu powodującym ograniczenie jego trwałości i/lub uniemożliwienie uruchomienia silnika.

UWAGA

142) Tego typu procedurę uruchamiania powinien przeprowadzać specjalista, ponieważ wykonana nieprawidłowo może spowodować zwarcie elektryczne o dużej intensywności. Ponadto elektrolit w akumulatorze jest trujący i powoduje korozję, należy więc unikać kontaktu ze skórą i z oczami. Zalecamy nie zbliżać się do akumulatora z otwartym ogniem, zapalonym papierosem i nie powodować iskrzenia.

143) Należy zdjąć wszelkie przedmioty metalowe (np. pierścionki, zegarki, bransolety), które mogłyby spowodować nieumyślne zwarcie elektryczne, a w konsekwencji poważne obrażenia ciała.

43) Nie należy podłączać kabla do styku ujemnego (-) rozładowanego akumulatora.

Wywołana w ten sposób iskra elektryczna może doprowadzić do eksplozji akumulatora i spowodować poważne obrażenia ciała. Należy korzystać wyłącznie z konkretnego punktu masy, nie z dowolnego punktu na widocznych elementach metalowych.

44) Kategorycznie należy unikać używania ładowarki do akumulatorów w celu awaryjnego uruchomienia silnika: można wówczas spowodować uszkodzenie systemów elektronicznych oraz centralek zapłonu i zasilania silnika.

Podłączanie kabli

Aby wykonać uruchomienie awaryjne, należy: podłączyć dodatnią końcówkę kabla rozruchowego (+) do styku dodatniego (+) roz ...

System blokowania paliwa

Interweniuje w przypadku zderzenia, powodując: przerwanie zasilania paliwem, z konsekwencją wyłączenia silnika; odblokowanie automatyczne drzwi; w ...

Categorie