Fiat Punto: Ładowanie akumulatora

Fiat Punto –> Obsługa i konserwacja –> Ładowanie akumulatora

OSTRZEŻENIE Przed odłączeniem i późniejszym podłączeniem do akumulatora zasilania elektrycznego należy poczekać co najmniej minutę od ustawienia kluczyka w wyłączniku zapłonu w położeniu STOP i od zamknięcia drzwi po stronie kierowcy.

OSTRZEŻENIE Akumulator zaleca się ładować wolno prądem o niskim natężeniu przez około 24 godziny.

Ładowanie akumulatora przez dłuższy czas może spowodować jego uszkodzenie.

OSTRZEŻENIE Ważne jest, aby przewody instalacji elektrycznej były odpowiednio podłączone ponownie do akumulatora, czyli przewód dodatni (+) do zacisku dodatniego a przewód ujemny (-) do zacisku ujemnego.

Zaciski akumulatora są oznaczone symbolami plusa (+) w przypadku zacisku dodatniego i minusa (-) w przypadku zacisku ujemnego, a ich symbole znajdują się na pokrywie akumulatora. Zaciski przewodów muszą być pozbawione korozji.

OSTRZEŻENIE W przypadku stosowania ładowarki typu "szybkiego" do akumulatora zamontowanego w samochodzie przed podłączeniem ładowarki należy odłączyć oba przewody akumulatora samochodu. Nie należy stosować ładowarki typu "szybkiego" do przekazania napięcia rozruchowego.

OSTRZEŻENIE Opis procedury ładowania akumulatora przedstawiono wyłącznie informacyjnie. W celu wykonania tego typu czynności zalecamy zwrócić się do ASO marki Fiat.

Konserwacja układu klimatyzacji

W czasie sezonu zimowego układ klimatyzacji powinien być włączony przynajmniej raz w miesiącu na około 10 minut. Przed rozpoczęciem lata nale ...

Wersje bez systemu start&stop

(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) W celu naładowania akumulatora należy: odłączyć zacisk od bieguna ujemnego akumulatora i podł&# ...

Categorie