Dacia Sandero, Dacia Logan: Zabezpieczenia boczne

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Poznajemy samochód –> Zabezpieczenia boczne

Boczne poduszki powietrzne

Te poduszki powietrzne, w które wyposażone są przednie fotele i które rozwijają się po ich zewnętrznej stronie (od strony drzwi), mają za zadanie chronić pasażerów w przypadku gwałtownego uderzenia w bok samochodu.

Zalecenia dotyczące bocznej poduszki powietrznej
  •  Zakładanie pokrowców: na fotele wyposażone w poduszki powietrzne można zakładać wyłącznie pokrowce przeznaczone specjalnie dla danego typu pojazdu.

    Skontaktuj się z Autoryzowanym Partnerem marki, by dowiedzieć się czy dostępne są tego typu pokrowce. Stosowanie pokrowców innego rodzaju (lub przeznaczonych do pojazdu innego typu) może utrudnić prawidłowe działanie poduszek powietrznych i wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa podróżnych.

  •  Żadne przedmioty, ani zwierzęta, nie powinny znajdować się między oparciem fotela, drzwiami a obiciami. Nie należy przykrywać oparcia fotela przedmiotami takimi jak ubrania lub akcesoria. Mogłoby to utrudnić prawidłowe działanie poduszki lub spowodować obrażenia w razie jej rozwinięcia.
  •  Demontaż lub modyfikacja fotela i obić są zabronione, z wyjątkiem wykonywania ich przez Autoryzowanego Partnera marki.

Zabezpieczenia uzupełniające do przednich pasów bezpieczeństwa

Zależnie od wersji pojazdu, składają się na nie:  ograniczniki napięcia pasa obojczykowego;  czołowe poduszki powietrzne kierowcy ...

Uzupełniające zabezpieczenia mocujące

Wszystkie wymienione w dalszej części tekstu zalecenia mają na celu umożliwienie pełnego rozwinięcia poduszki powietrznej oraz uniknięcie powa ...

Categorie