Citroen DS3: Problemy z pilotem zdalnego sterowania

Citroen DS3 –> Drzwi i klapy –> Klucz z pilotem zdalnego sterowania –> Problemy z pilotem zdalnego sterowania

Po odłączeniu akumulatora, wymianie baterii lub w przypadku usterki pilota zdalnego sterowania nie ma możliwości otwarcia, zamknięcia i zlokalizowania samochodu.

Jeżeli problem nadal się utrzymuje, jak najszybciej skontaktować się z ASO sieci CITROËN.

Reinicjalizacja

Pilot zdalnego sterowania jest ponownie całkowicie sprawny

Wymiana baterii


Wymiana baterii

Typ baterii: CR1620 / 3 V.

O zużyciu baterii świadczy zapalenie się tej kontrolki w zestawie wskaźników, czemu towarzyszy sygnał dźwiękowy i pojawienie się komunikatu na ekranie wielofunkcyjnym.

Wymiana baterii


Zgubienie kluczy Zwrócić się do ASO sieci CITROËN z dowodem rejestracyjnym pojazdu, dokumentem tożsamości i - jeżeli to możliwe - etykietą zawierającą kod kluczyków.

Sieć CITROËN odnajdzie kod klucza oraz kod transpondera, aby zamówić nowy klucz.

Pilot zdalnego sterowania Pilot zdalnego sterowania jest urządzeniem bardzo czułym; należy uważać, by trzymając go w kieszeni, przypadkowo nie odryglować drzwi samochodu.

Nie naciskać niepotrzebnie przycisku pilota zdalnego sterowania poza zasięgiem samochodu. Może to spowodować jego rozsynchronizowanie. W takim wypadku niezbędna jest ponowna inicjalizacja.

Żaden pilot zdalnego sterowania nie działa, gdy kluczyk znajduje się w stacyjce, nawet przy wyłączonym zapłonie, z wyjątkiem ponownej inicjalizacji.

Zamknięcie samochodu Jazda z zaryglowanymi drzwiami może utrudnić akcję ratunkową w kabinie w razie wypadku.

Ze względów bezpieczeństwa nie pozostawiać nigdy dzieci samych w samochodzie dłużej niż na chwilę.

Przy opuszczaniu samochodu w każdym przypadku wyciągnąć kluczyk ze stacyjki.

Zabezpieczenie antykradzieżowe Nie wolno dokonywać żadnych zmian w systemie elektronicznej blokady zapłonu, ponieważ może to spowodować jego nieprawidłowe działanie.

Podczas zakupu używanego samochodu W ASO sieci CITROËN należy sprawdzić sparowanie (dopasowanie elektroniczne) wszystkich kluczy, aby upewnić się, że są one jedynymi umożliwiającymi otwarcie pojazdu i jego uruchomienie.

 

Nie wyrzucać zużytych baterii pilota zdalnego sterowania, zawierają one metale szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Oddać je do specjalnego punktu zbierającego tego typu odpady.

Lokalizacja pojazdu

Aby na parkingu zlokalizować uprzednio zamknięty pojazd, należy wcisnąć zamkniętą kłódkę. Sygnalizowane jest to zapaleniem ...

Podnośniki szyb

Podnośnik po stronie kierowcy wyposażony jest w system zabezpieczający przed zaciśnięciem. Sterowanie elektryczego podnośnika szyby kierow ...

Categorie