Suzuki Swift: Lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego 1 (w niektórych modelach)

Suzuki Swift –> Tablica przyrządów –> Lampki ostrzegawcze i wskaźnikowe –> Lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego 1 (w niektórych modelach)

Lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego 1 (w niektórych modelach)


Lampka ta włącza się w dwóch sytuacjach: 1) kiedy włącznik zapłonu jest przełączony w położenie "START", lub 2) gdy poziom w zbiorniku płynu hamulcowego spadnie poniżej określonego minimum. Lampka powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika i całkowitym zwolnieniu hamulca postojowego, jeśli ilość płynu w zbiorniku jest wystarczająca.

Jeżeli lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego zapali się podczas jazdy, może to oznaczać, że w układzie hamulcowym pojazdu dzieje się coś niedobrego. W takim przypadku należy:

  1. Zjechać na pobocze i ostrożnie zatrzymać pojazd.
OSTRZEŻENIE Pamiętaj, 2e droga hamowania może okazać się dłuższa, może być konieczny silniejszy nacisk na pedał a także skok pedału może się wydłużyć.
  1. Sprawdź hamulce ostrożnie ruszając i hamując na poboczu.
  2.  Jeśli uznasz to za bezpieczne, ostrożnie udaj się z małą prędkością do najbliższej stacji obsługi w celu naprawy, lub
  3.  Zleć holowanie (na wózku) do najbliższej stacji obsługi w celu naprawy.
OSTRZEŻENIE Jeżeli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy bezzwłocznie zlecić kontrolę układu hamulcowego stacji obsługi SUZUKI.
  •  Jeśli lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego nie gaśnie po uruchomieniu silnika 1 całkowitym zwolnieniu hamulca ręcznego.
  •  Jeślli lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego nie zapala się po przesunięciu włącznika zapłonu w położenie "START".
  •  Jeśli lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego zapali się w jakimkolwiek momencie podczas użytkowania pojazdu.

UWAGA: Ponieważ układ hamulców tarczowych jest samonastawny, poziom płynu hamulcowego obniża się w miarę zużycia nakładek.

Uzupełnianie płynu hamulcowego należy do czynności normalnej obsługi okresowej.

Lampki ostrzegawcze i wskaźnikowe

...

Lampka wskaźnikowa hamulca ręcznego 2 (lub 1 ) (w niektórych modelach)

Lampka zapala się jeśli hamulec ręczny nie jest zwolniony, gdy włącznik zapłonu jest w położeniu "ON". Jeśli pojazd nie j ...

Categorie