Renault Clio: Nieprawidłowości w działaniu

Renault Clio –> Jazda samochodem –> Uruchamianie, Wyłączanie silnika –> Nieprawidłowości w działaniu

W niektórych przypadkach karta RENAULT typu "wolne ręce" może przestać działać:

Na tablicy wskaźników pojawia się komunikat "WLOZ KARTE".

Wprowadzić kartę RENAULT, wsuwając ją do oporu do czytnika 2.

Warunki niezbędne do wyłączenia silnika

Pojazd musi znajdować się na postoju, a dźwignia powinna być ustawiona w położeniu N lub P, w przypadku pojazdów z automatyczną skrzynią biegów.

Cecha szczególna

Cecha szczególna


Zależnie od wersji pojazdu, akcesoria (radio itp.) przestają działać albo z chwilą wyłączenia silnika, albo w momencie otwarcia drzwi kierowcy, albo po zablokowaniu zamków drzwi.

Nie należy nigdy wyłączać silnika przed całkowitym zatrzymaniem samochodu, zatrzymanie ilnika powoduje odcięcie układów wspomagania: Wyłączenie silnika powoduje wyłączenie układu wspomagania hamulców, układu wspomagania kierownicy itp. oraz urządzeń odpowiedzialnych za bezpieczeństwo bierne, takich jak poduszki powietrzne i napinacze pasów bezpieczeństwa.

Karta RENAULT z nadajnikiem zdalnego sterowania

Gdy karta znajduje się w czytniku 2, nacisnąć na przycisk 1, silnik wyłącza się. W tym przypadku, wyjęcie karty z czytnika spowoduje zablokowanie się kolumny kierownicy.

Cecha szczególna

Jeżeli przy wyłączaniu silnika karta znajduje się poza czytnikiem na tablicy wskaźników pojawia się komunikat "KARTA NIEOBECNA NACISNIJ DLUZEJ": należy nacisnąć i przytrzymać przez ponad dwie sekundy przycisk 1.

Karta RENAULT typu "wolne ręce"

Gdy karta znajduje się w pojeździe, nacisnąć przycisk 1: silnik zostanie wyłączony.

Kolumna kierownicy blokuje się przy otwieraniu drzwi kierowcy lub przy blokowaniu pojazdu.

Jeżeli w momencie próby wyłączenia silnika karta znajduje się poza kabiną, na tablicy wskaźników pojawia się komunikat "KARTA NIEOBECNA NACISNIJ DLUZEJ": w takiej sytuacji należy nacisnąć przycisk 1 i przytrzymać go przez ponad dwie sekundy

Przy wysiadaniu z pojazdu, a w szczególności zabierając ze sobą kartę RENAULT, należy upewnić się, czy silnik jest wyłączony.

 

Odpowiedzialność kierowcy podczas postoju lub po zatrzymaniu pojazdu Nigdy nie należy opuszczać pojazdu, pozostawiając w kabinie, nawet na bardzo krótki czas, dziecko, niesamodzielną osobę dorosłą lub zwierzę.

Mogłyby one narazić na niebezpieczeństwo siebie lub inne osoby, włączając silnik, uruchamiając takie elementy wyposażenia jak na przykład podnośniki szyb lub blokując zamki drzwi.

Ponadto, należy pamiętać, że przy wysokiej temperaturze na zewnątrz i/lub dużym nasłonecznieniu temperatura w kabinie wzrasta bardzo szybko.

RYZYKO ŚMIERCI LUB POWAŻNYCH OBRAŻEŃ.

Funkcja "Akcesoria" (włączenie zapłonu)

Po uzyskaniu dostępu do pojazdu, dostępne są niektóre funkcje (radioodtwarzacz, system nawigacji, wycieraczki ...). Aby uzyskać dostęp do poz ...

Funkcja stop and start

System ten pozwala zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję gazów cieplarnianych. System włącza się automatycznie, gdy samochód ruszy ...

Categorie