Renault Clio: Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów

Renault Clio –> Rady praktyczne –> Holowanie:  postępowanie w razie awarii –> Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów

Silnik wyłączony: ze względu na brak smarowania skrzyni biegów, najlepiej jest przewieźć pojazd na platformie lub holować go z uniesionymi przednimi kołami.

W wyjątkowych sytuacjach, istnieje możliwość holowania pojazdu po drodze, nie na lawecie, wyłącznie przodem do kierunku jazdy z dźwignią zmiany biegów ustawioną w położeniu neutralnym N i na odcinku nie dłuższym niż 50 km.

Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów


W przypadku, gdy dźwignia sterująca pozostaje zablokowana w położeniu P przy wciśniętym pedale hamulca, istnieje możliwość jej ręcznego zwolnienia. W tym celu, należy odpiąć podstawę dźwigni, następnie włożyć narzędzie (sztywny trzpień) do szczeliny 1 i nacisnąć równocześnie przycisk 2, aż dźwignia się odblokuje.

Należy jak najszybciej skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Używać wyłącznie punktów holowniczych z przodu 2 i z tyłu 5 (nie należy w żadnym wypadku używać półosi lub jakiejkolwiek innej części pojazdu).

Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów


Punkty te mogą być wykorzystywane jedynie do holowania pojazdu; w żadnym wypadku nie wolno posługiwać się nimi przy próbie bezpośredniego lub pośredniego podnoszenia samochodu.

Po wyłączeniu silnika układy wspomagania kierownicy i hamulców nie działają.

Holowanie:  postępowanie w razie awarii

Przed przystąpieniem do holowania, należy odblokować kolumnę kierownicy: trzymając stopę na pedale sprzęgła, włączyć pierws ...

Dostęp do punktów holowniczych

Odpiąć osłonę 4 lub 6, wsuwając płaskie narzędzie (lub kluczyk wbudowany w kartę RENAULT) pod osłonę. Zaczep holowniczy p ...

Categorie