Mazda 2: Kierownica

Mazda 2 –> Poznaj swoją Mazdę –> Kierownica

OSTRZEŻENIE

Nigdy nie reguluj ustawienia kierownicy podczas jazdy: Regulacja ustawienia kierownicy podczas jazdy jest niebezpieczna, ponieważ może spowodować gwałtowny skręt w lewo lub w prawo. Może to prowadzić do utraty kontroli nad samochodem i spowodować wypadek.

Regulacja kierownicy

Aby zmienić kąt nachylenia lub wysunięcie kierownicy: 1. Zatrzymaj samochód, pociągnij w dół dźwignię odblokowania znajdującą się pod kolumną kierownicy.

Regulacja kierownicy


2. Pochyl kierownicę i/lub wyreguluj wysunięcie do żądanej pozycji, naciśnij dźwignię w górę, aby zablokować kolumnę kierownicy.

3. Po wyregulowaniu spróbuj przesunąć kierownicę do góry i w dół, aby przed rozpoczęciem jazdy upewnić się, czy jest właściwie zablokowana.

UWAGA

Upewnij się, czy kierownica jest odpowiednio zablokowana. Jeśli podniesienie dźwigni jest utrudnione, lekko przesuń kierownicę do przodu i do tyłu, aby pociągnąć dźwignię do góry.

Pokrywa wlewu paliwa i korek

OSTRZEŻENIE Podczas odkręcania korka wlewu paliwa, poluzuj go lekko i zaczekaj, aż ustanie syczenie, dopiero wówczas wyjmij go: Pary paliwa są niebe ...

Lusterka

Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź ustawienie lusterek wewnętrznych i zewnętrznych. ...

Categorie