Kia Rio: Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z wykorzystaniem systemu "wiązania do punktów mocowania " (jeżeli jest w wyposażeniu)

Kia Rio –> Wygląd samochodu –> Foteliki do przewożenia dzieci –> Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z wykorzystaniem systemu "wiązania do punktów mocowania " (jeżeli jest w wyposażeniu)

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z wykorzystaniem systemu


Uchwyty zaczepów fotelika bezpieczeństwa dla dziecka znajdują się na podłodze, za tylnymi siedzeniami.

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z wykorzystaniem systemu


  1. Należy poprowadzić pas blokujący fotelik do przewożenia dziecka ponad oparciem siedzenia.

    W samochodach z regulowanym zagłówkiem, taśmę mocowania fotelika należy przeprowadzić pod zagłówkiem pomiędzy prętami mocującymi ten zagłówek. W samochodach bez zagłówka taśmę mocującą należy poprowadzić górą nad oparciem siedzenia.

  2. Aby zabezpieczyć fotelik do przewożenia dzieci, należy zamocować zaczep taśmy mocującej do odpowiedniego uchwytu i zacisnąć taśmę.
OSTRZEŻENIE - Taśma mocująca
  •  Dziecko może zostać poważnie lub śmiertelnie ranne podczas zderzenia, jeżeli fotelik do przewożenia dzieci nie jest poprawnie zamocowany. Zawsze należy instalować i użytkować fotelik do przewożenia dzieci zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta.
  •  Nigdy nie należy mocować więcej niż jednego fotelika do przewożenia dzieci do tego samego zaczepu lub do jednego punktu kotwiczącego na podłodze. Zwiększone obciążeniu spowodowane przez wiele fotelików do przewożenia dzieci, może prowadzić do pęknięcia punktu kotwiczenia lub wyłamania zaczepów, co spowoduje powstanie poważnych lub śmiertelnych obrażeń.

 

OSTRZEŻENIE - Sprawdzanie fotelika do przewożenia dzieci Aby sprawdzić czy fotelik do przewożenia dzieci jest zabezpieczony, należy popychać i ciągnąć je w różnych kierunkach.

Źle zamocowane foteliki do przewożenia dzieci mogą się bujać, skręcać, przechylać lub rozpaść powodując ciężkie lub śmiertelne obrażenia.

 

OSTRZEŻENIE - Punkty kotwiczenia fotelika do przewożenia dzieci
  •  Elementy kotwiczące foteliki do przewożenia dzieci są zaprojektowane tak, aby sprostać obciążeniom wywołanym przez poprawnie ustawiony fotelik. W żadnych okolicznościach nie mogą być one wykorzystywane jako pasy bezpieczeństwa dla dorosłych lub służyć jako uprząż albo służyć do mocowania innych przedmiotów, czy wyposażenia w samochodzie.
  •  Taśma mocująca może nie działać poprawnie, jeżeli zostanie przymocowana do czegoś innego, niż właściwy punkt mocowania.

Instalacja fotelika dla dziecka za pomocą pasa biodrowego (na tylnym środkowym siedzeniu) (jeśli jest w wyposażeniu) - Z wyjątkiem wersji na Europę

Aby zainstalować fotelik dla dziecka na tylnym środkowym siedzeniu należy:  Umieścić fotelik na środkowym tylnym siedzeniu. Wyci ...

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem "ISOFIX" lub wiązanym punktem mocowania ("Tether Anchorage") (jeżeli jest w wyposażeniu)

ISOFIX to standardowa metoda mocowania fotelików do przewożenia dzieci, która eliminuje konieczność wykorzystywania standardowych pasów b ...

Categorie