Kia Rio: Wprowadzenie

Wprowadzenie


Z zestawem naprawczym TMK jesteś mobilny nawet w przypadku przebicia opony.

Zestaw sprężarki i wypełniacza skutecznie i wygodnie uszczelnia większość przebić w oponie samochodu osobowego spowodowanych przez gwoździe lub podobne przedmioty i napełnia powietrzem oponę.

Po upewnieniu się, że opona jest właściwie uszczelniona można ostrożnie jechać na oponie (o prędkości maksymalnej przewidywanej do 200 km (120 mil)) z maksymalną prędkością 80 km/h (50 mil/godz.) w celu dojechania pojazdem do warsztatu i wymiany opony. Możliwe jest, że niektóre opony, szczególnie z dużymi przebiciami lub uszkodzone na bocznej ściance, nie mogą być całkowicie uszczelnione. Spadek ciśnienia w oponie może niekorzystnie wpływać na stan opony.

Z tego powodu, należy unikać nagłego skręcania lub innych manewrów podczas jazdy, szczególnie, jeśli pojazd jest bardzo obciążony lub ciągnie przyczepę.

Zestaw naprawczy TMK nie jest zaprojektowany i przeznaczony do stosowania jako metoda trwałej naprawy opony i stosowany jest tylko dla jednej opony.

W instrukcji tej pokazano krok po kroku, w jaki sposób prosto i niezawodnie tymczasowo uszczelnić przebicie opony.

Należy przeczytać rozdział "Uwagi dotyczące bezpiecznego stosowania zestawu naprawczego TMK".

OSTRZEŻENIE Nie stosować zestawu naprawczego TMK, jeśli opona jest bardzo uszkodzona podczas jazdy na oponie bez powietrza lub z niewystarczającym ciśnieniem powietrza. Za pomocą zestawu naprawczego TMK mogą być uszczelniane tylko powierzchnie przebite znajdujące się w obszarze bieżnika opony. Uszkodzenia bocznej ścianki opony nie mogą być naprawiane z powodu wymagań bezpieczeństwa.

Jeśli posiadasz przebitą oponę (z zestawem naprawczym TMK)

Przed stosowaniem zestawu naprawczego TMK należy przeczytać te zalecenia.  Sprężarka  Pojemnik z uszczelniaczem ...

Elementy zestawu naprawczego TMK

0. Etykieta ograniczenia prędkości 1. Pojemnik z uszczelniaczem i etykieta z ograniczeniem prędkości 2.Wąż do napełniania uszczelniaczem ...

Categorie