Kia Rio: Pasy trzypunktowe (biodrowo-ramieniowe)

Kia Rio –> Wygląd samochodu –> Pasy bezpieczeństwa –> Tył (jeśli występuje w samochodzie) –> Pasy trzypunktowe (biodrowo-ramieniowe)

Pasy trzypunktowe


Zapinanie pasów bezpieczeństwa: Aby zapiąć pasy bezpieczeństwa, należy wyciągnąć z mechanizmu zwijania metalową sprzączkę (1) i włożyć ją do zatrzasku (2). Kiedy sprzączka zatrzaśnie się w zatrzasku, będzie słychać charakterystyczne "kliknięcie".

Pasy bezpieczeństwa automatycznie dostosują swoją długość po tym, jak pas biodrowy dopasowany zostanie ręcznie tak, aby ściśle opasywał biodra. Jeżeli pasażer przechyli się powoli do przodu, aby zwiększyć luz, pas zwiększy swoją długość, aby można było się poruszać.

Jednakże w razie gwałtownego hamowania lub zderzenia, pas zablokuje się w swojej pozycji. Zablokuje się też w przypadku, gdy pasażer będzie chciał się pochylić zbyt szybko.

UWAGA Jeżeli nie można wyciągnąć pasa bezpieczeństwa ze zwijacza, należy go pewnie pociągać na zewnątrz i puścić.

Następnie będzie możliwe płynne wyciągnięcie pasa bezpieczeństwa.

Pasy trzypunktowe


OSTRZEŻENIE Biodrowa część pasa powinna być umieszczona tak nisko, jak to tylko możliwe oraz obciśnięta wokół bioder, a nie talii. Jeżeli pas biodrowy jest umieszczony zbyt wysoko wokół talii, może zwiększyć możliwości odniesienia obrażeń w razie wypadku. Oba ramiona nie powinny znajdować się pod lub nad pasem. Raczej, jedno powinno być nad a drugie pod, tak jak pokazano na ilustracji. Nigdy nie należy zapinać pasów bezpieczeństwa pod ramieniem znajdującym się bliżej drzwi.

Pasy trzypunktowe


Podczas korzystania ze środkowego tylnego pasa bezpieczeństwa powinien być używany zatrzask pasa oznaczony napisem "CENTER". (jeżeli jest w wyposażeniu)

Pasy trzypunktowe


Odpinanie pasów bezpieczeństwa: Pasy bezpieczeństwa mogą zostać odpięte poprzez naciśnięcie przycisku zwalniającego (1) na zatrzasku blokującym. Po zwolnieniu pas powinien automatycznie zwinąć się z powrotem do wnętrza mechanizmu zwijania.

Jeżeli tak się nie stanie, należy upewnić się, czy pas nie jest skręcony, a potem spróbować go zwinąć ponownie.

Tył (jeśli występuje w samochodzie)

Jeśli zapłon zostanie ustawiony w położeniu WŁ. (silnik nie jest włączony) przy nie zapiętym pasie bezpieczeństwa tylnego pasa& ...

Pas biodrowy (jeżeli jest w wyposażeniu)

Zapinanie pasów bezpieczeństwa: Aby zapiąć statyczny pas dwupunktowy, należy włożyć metalową sprzączkę (1) w zatrzas ...

Categorie