Kia Rio: Moc żarówek w watach

Kia Rio –> Dane techniczne & Informacje dla Klientów –> Moc żarówek w watach

Moc żarówek w watach


* : jeżeli są w wyposażeniu

Opony i koła

Opony i koła


Moc żarówek

Moc żarówek


Zalecane środki smarujące i objętości

Aby utrzymać właściwe osiągi oraz żywotność silnika i mechanizmu napędowego, należy używać jedynie smarów o odpowiedniej jakości. Właściwe smary pomagają również utrzymywać osiągi silnika, które są istotne dla lepszej ekonomii zużycia paliwa.

W pojeździe zaleca się używać następujące smary i płyny

Zalecane środki smarujące i objętości


Zalecane środki smarujące i objętości


*1 Patrz zalecane poziomy lepkości SAE na następnej stronie.

*2 Obecnie dostępne są oleje silnikowe oznaczone jako Oleje Oszczędzające Energię. Poprzez zredukowanie ilości paliwa niezbędnej do przezwyciężenia tarcia silnika, oprócz innych zalet, podnoszą one ekonomię zużycia paliwa. Często takie udoskonalenia są trudne do zmierzenia w codziennej jeździe, ale w skali roku mogą one przyczynić się do znaczących oszczędności kosztów i energii.

*3 Jeżeli ojej silnikowy API klasy SM jest niedostępny w Państwa kraju, można użyć oleju API klasy SL.

*4 Filtr cząstek stałych silników diesla *5 W celu uzyskania większej oszczędności paliwa zaleca się stosowanie oleju silnikowego klasy ACEA A5 lub wyższych.

Zalecany olej silnikowy

Zalecany olej silnikowy


Zalecany poziom lepkości SAE

OSTROŻNIE Przed sprawdzeniem lub odprowadzeniem dowolnego smaru, zawsze należy oczyścić obszar wokół korków wlewowych, korków spustowych lub prętowego wskaźnika poziomu.

Jest to szczególnie ważne w zapylonej okolicy lub tam, gdzie jest dużo piasku oraz gdy pojazd jest używany na drodze nieutwardzonej.

Oczyszczenie obszarów wokół korka lub prętowego wskaźnika zapobiegnie przedostaniu się brudu i drobnych zanieczyszczeń do silnika i innych mechanizmów, które mogłyby zostać uszkodzone.

Lepkość oleju silnikowego (gęstość) ma wpływ na ekonomię zużycia paliwa i działanie pojazdu w niskich temperaturach (uruchamianie i przepływ oleju).

Oleje silnikowe o niższej lepkości mogą zapewnić lepszą ekonomię zużycia paliwa i lepsze działanie w niskich temperaturach, jednakże w czasie trwania wysokich temperatur wymagane są oleje o wyższej lepkości, ponieważ zapewniają wtedy zadowalające smarowanie.

Używanie olejów o dowolnej innej lepkości niż zalecana może doprowadzić do uszkodzenia silnika.

Wybierając olej należy zastanowić się w jakich temperaturach pojazd będzie pracował, zanim wymagana będzie następna wymiana oleju.

Z tabeli należy wybrać olej o zalecanej lepkości.

Zalecany poziom lepkości SAE


*1 : Aby uzyskać lepszą ekonomię zużycia paliwa, zaleca się używać oleju silnikowego o poziomie lepkości SAE 5W-20 (API SM lub wyższa).

*2 : Aby uzyskać lepszą ekonomię zużycia paliwa, zaleca się używać oleju silnikowego o poziomie lepkości SAE 5W-30 (ACEA A5 lub wyższa).

Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)


Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) jest numerem wykorzystywanym przy rejestrowaniu pojazdu oraz we wszystkich przypadkach, kiedy istotne jest prawo własności pojazdu, itp.

Numer wybity na podłodze pod siedzeniem pasażera. Aby sprawdzić numer, należy zdjąć pokrywę (1).

VIN

VIN


Numer VIN znajduje się też na tabliczce zamocowanej w górnej części tablicy rozdzielczej samochodu. Numer na tej tabliczce można łatwo dostrzec z zewnątrz przez przednią szybę panoramiczną.

Etykieta homologacji pojazdu

Etykieta homologacji pojazdu


Etykieta certyfikacji samochodu zamocowana na środkowym słupku bocznym po stronie kierowcy (lub pasażera siedzącego z przodu) podaje numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).

Etykieta danych technicznych/ciśnienia opon


Opony dostarczane wraz z nowym samochodem zostały specjalnie tak dobrane, by przy zwykłej jeździe zapewniały jak najlepsze osiągi.

Etykieta opon, znajdująca się na panelu zewnętrznym środkowego słupka po stronie kierowcy, podaje zalecane ciśnienie opon pojazdu.

Numer silnika

Numer silnika


Numer silnika jest wybity na bloku cylindrów tak, jak pokazano na ilustracji.

Deklaracja zgodności

Deklaracja zgodności


Podzespoły o częstotliwości radiowej samochodu spełniają wymagania i stosowne przepisy Dyrektywy 1995/5/EC.

Dalsze informacje, zawierające deklarację zgodności producenta, dostępne są na stronie internetowej Kia, pod następującym adresem

Dane techniczne & Informacje dla Klientów

Silnik Wymiary ...

Peugeot 207

...

Categorie