Kia Rio: Jazda z przyczepą

Kia Rio –> Jazda samochodem –> Jazda z przyczepą

Jeśli planowane jest holowanie przyczepy za samochodem, najpierw w Departamencie transportu należy sprawdzić odpowiednie przepisy określające wymagania z tym związane.

Z holowaniem przyczep, samochodów lub innych rodzajów pojazdów albo urządzeń wiążą się różne przepisy. Aby poznać więcej informacji na ten temat, przed rozpoczęciem holowania należy skonsultować się z autoryzowanym sprzedawcą Kia Motors.

OSTRZEŻENIE - Holowanie przyczepy Jeśli używany jest niewłaściwy sprzęt i pojazd jest prowadzony w niewłaściwy sposób, podczas holowania przyczepy możliwa jest utrata panowania nad samochodem. Na przykład, jeśli przyczepa jest zbyt ciężka, hamulce mogą źle działać - o ile w ogóle będą działać. Może to doprowadzić do poważnych obrażeń kierowcy oraz pasażerów, a nawet śmierci.

Przyczepa powinna być ciągnięta jedynie wtedy, gdy wypełnione zostały wszystkie kroki wymienione w niniejszym dziale.

 

OSTRZEŻENIE - Ograniczenia masy Przed rozpoczęciem holowania należy upewnić się, że całkowita masa przyczepy, masa całkowita zespołu pojazdów, dopuszczalna masa całkowita pojazdu, dopuszczalne obciążenie osi i obciążenie dyszla przyczepy wszystkie mieszczą się w określonych granicach.

UWAGA - Dla Europy

OSTROŻNIE Niewłaściwe holowanie przyczepy może uszkodzić pojazd i stać się przyczyną drogich napraw nieobjętych gwarancją. Aby prawidłowo holować przyczepę, należy postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w niniejszym dziale.

Niniejszy pojazd może holować przyczepę. Aby dowiedzieć się jaką zdolność holowania innego pojazdu o określonej masie, należy przeczytać informacje zawarte w dziale "Masa przyczepy", która została zawarta poniżej.

Należy pamiętać, że jazda z przyczepą różni się od jazdy samym pojazdem.

Jazda z przyczepą oznacza inne prowadzenie pojazdu, trwałość i zużycia paliwa. Udana, bezpieczna jazda z przyczepą wymaga odpowiedniego sprzętu, wykorzystywanego we właściwy sposób.

Niniejszy dział zawiera wiele sprawdzonych z upływem czasu, istotnych wskazówek na temat jazdy z przyczepą oraz zasad bezpieczeństwa.

Wiele z nich jest ważnych z uwagi na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Przed rozpoczęciem holowania przyczepy należy uważnie przeczytać niniejszy dział.

Elementy odpowiedzialne za holowanie ciężaru takie, jak silnik, skrzynia biegów, zespoły kół i opony są zmuszone pracować ciężej ze względu na zwiększoną masę. Silnik musi działać na względnie wyższych obrotach oraz pod większym obciążeniem. Dodatkowe obciążenie powoduje wytwarzanie więcej ciepła. Przyczepa powoduje również zwiększenie oporu powietrza, przez co rośnie wymaganie odnośnie potrzebnej siły holowania.

Jazda z przyczepą


UWAGA - Miejsce dla zamontowania przyczepy Otwory montażowe dla zaczepów holowniczych znajdują się po obu stronach podwozia za tylnymi oponami.

Używanie wysokiej jakości glikolu etylenowego jako płynu chłodzącego

Pojazd jest dostarczany wraz z wysokiej jakości płynem chłodzącym w postaci glikolu etylenowego znajdującym się w układzie chłodzący ...

Zaczepy

Ważne jest posiadanie właściwych zaczepów. Boczne wiatry, przejeżdżające obok duże ciężarówki oraz nierówne dro ...

Categorie