Kia Rio: Fotel przedni

Kia Rio –> Wygląd samochodu –> Siedzenia –> Fotel przedni

Fotel przedni


 1. Regulacja wysunięcia do przodu i do tyłu
 2.  Regulacja kąta pochylenia oparcia
 3.  Regulacja wysokości poduszki siedzenia*
 4.  Podgrzewacz siedzenia*
 5.  Zagłówek

Przednie siedzenie pasażera

 1. Do przodu i do tyłu
 2.  Regulacja kąta oparcia siedzenia
 3.  Podgrzewacz siedzeń*
 4.  Ruchomy fotel (tylko dla pojazdów 3 drzwiowych)
 5.  Zagłówek Tylne siedzenie
 6.  Zagłówek*
 7.  Składanie oparcia siedzenia*

* jeżeli jest w wyposażeniu

OSTRZEŻENIE - Luźne przedmioty Luźne przedmioty w okolicy stóp kierowcy mogą spowodować utrudnienia przy obsłudze pedałów nożnych i mogą być przyczyną wypadku. Nie należy umieszczać niczego pod przednimi siedzeniami.

 

OSTRZEŻENIE - Podnoszenie siedzenia Kiedy podnosisz oparcie siedzenia do górnej pozycji, trzymaj oparcie i obracaj je powoli oraz upewnij się, że w pobliżu siedzenia nie ma innych pasażerów. Jeżeli oparcie podnoszone jest bez jego trzymania w sposób niekontrolowany, oparcie może odsprężynować do przodu, powodując przypadkowe zranienie innej osoby.

 

OSTRZEŻENIE - Odpowiedzialność kierowcy za pasażera na przednim siedzeniu Jazda samochodem z przednim oparciem opuszczonym może prowadzić do poważnych lub śmiertelnych obrażeń w razie wypadku. Jeżeli przednie siedzenie jest opuszczone w czasie wypadku, biodra pasażera mogą ześlizgnąć się pod pasem, co spowoduje przyłożenie do niechronionego brzucha bardzo ogromnych sił.

Skutkiem mogą być poważne lub śmiertelne obrażenia wewnętrzne.

Kierowca powinien doradzić pasażerowi siedzącemu na przednim siedzeniu, aby utrzymywał oparcie w górze zawsze, kiedy samochód jest w ruchu.

 

OSTRZEŻENIE Nie używaj poduszki siedzenia zmniejszającej tarcie między siedzeniem i pasażerem. W razie wypadku lub nagłego hamowania, biodra pasażera mogą się wsunąć pod biodrową część pasów bezpieczeństwa. Może dojść do poważanych obrażeń wewnętrznych lub śmierci, ponieważ pasy bezpieczeństwa nie mogą normalnie funkcjonować.

 

OSTRZEŻENIE - Siedzenie kierowcy
 •  Nigdy nie należy wykonywać regulacji siedzenia podczas jazdy samochodem. Może to spowodować utratę kontroli nad samochodem i wypadek skutkujący śmiercią, poważnymi obrażeniami lub zniszczeniem mienia.
 • Nie należy pozwolić, aby cokolwiek blokowało normalną pozycję oparcia siedzenia.

  Przewożenie przedmiotów przyciśniętych do oparcia siedzenia lub w inny sposób blokujących odpowiednie jego ustawienie może spowodować ciężkie lub śmiertelne obrażenia w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku.

 •  Zawsze należy prowadzić i podróżować z oparciem podniesionym oraz z pętlową częścią pasów bezpieczeństwa dopasowaną ściśle wokół bioder.

  Jest to najlepsza pozycja, aby ochronić Ciebie w razie wypadku.

 •  Aby uniknąć zbędnych zranień spowodowanych przez poduszkę bezpieczeństwa, które mogą być poważne, zawsze należy siedzieć jak najdalej od kierownicy, zachowując jednocześnie wygodną pozycję do kierowania samochodem. Zaleca się, aby klatka piersiowa znajdowała się przynajmniej 250 mm (10 cali) od kierownicy.

 

OSTRZEŻENIE - Tylne oparcia
 •  Tyle oparcia powinny być pewnie zablokowane. W przeciwnym wypadku pasażerowie lub przedmioty mogą zostać wyrzucone do przodu powodując poważne obrażenia lub śmierć w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku.
 •  Bagaże lub inne ładunki powinny być ułożone płasko w bagażniku.

  Jeżeli przedmioty są duże, ciężkie albo ułożone jeden na drugim, należy je zabezpieczyć.

  Pod żadnym pozorem ładunek nie może być spiętrzony wyżej niż oparcia siedzeń.

  Nieprzestrzeganie tych ostrzeżeń może spowodować poważne obrażenia lub śmierć w przypadku gwałtownego hamowania, wypadku albo dachowania.

 • Kiedy samochód jedzie, żaden pasażer nie powinien podróżować w przestrzeni ładunkowej lub siedzieć, czy leżeć na opuszczonych oparciach. Podczas jazdy wszyscy pasażerowie muszą znajdować się na siedzeniach oraz być do nich poprawnie przypięci pasami.
 •  Podczas podnoszenia oparcia do górnej pozycji, należy upewnić się, że jest pewnie zablokowane poruszając nim do przodu i do tyłu.
 •  Aby uniknąć możliwych oparzeń, nie należy usuwać wykładziny z przestrzeni ładunkowej. Układ kontroli emisji spalin poniżej tej podłogi wytwarza bardzo wysokie temperatury gazów wydechowych.

 

OSTRZEŻENIE Po wyregulowaniu fotela należy zawsze sprawdzić, czy jest on pewnie zablokowany na miejscu przez podjęcie próby przesunięcia go do przodu i do tyłu bez użycia dźwigni blokowania. Nagłe niespodziewane przemieszczenie fotela kierowcy może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i wypadku.

 

OSTRZEŻENIE
 •  Podczas przesuwania siedzenia, należy zachowywać szczególną ostrożność, aby w mechanizmy siedzenia nie dostały się żadne przedmioty ani dłonie.
 •  Zapalniczki nie wolno kłaść na podłodze ani na siedzeniu.

  Podczas manipulowania siedzeniem gaz może wytrysnąć z zapalniczki i wywołać pożar.

Siedzenia

...

Regulacja przedniego siedzenia

...

Categorie