Ford Fiesta: Lampki ostrzegawcze silnika

Ford Fiesta –> Zestaw wskaźników –> Lampki kontrolne i ostrzegawcze –> Lampki ostrzegawcze silnika

Lampka ostrzegawcza usterki

Lampka ostrzegawcza zespołu
napędowego

Wszystkie pojazdy


Jeżeli jedna z tych lampek zapali się, gdy silnik pracuje, oznacza to usterkę. Silnik będzie nadal pracował, ale może mieć ograniczoną moc. Jeżeli miga podczas jazdy, natychmiast zredukuj prędkość pojazdu. Jeżeli nadal błyska, unikaj gwałtownego przyspieszania lub zwalniania. Układ powinien zostać niezwłocznie sprawdzony przez właściwie wyszkolonego mechanika.

OSTRZEŻENIE

Należy niezwłocznie sprawdzić pojazd.

Jeżeli obie lampki zapalą się jednocześnie, zatrzymaj pojazd, gdy tylko będzie to możliwe w bezpieczny sposób (dalsze kontynuowanie jazdy może spowodować zmniejszenie mocy i zatrzymanie silnika).

Wyłącz zapłon i spróbuj ponownie uruchomić silnik. Jeżeli silnik zostanie ponownie uruchomiony, układ powinien zostać jak najszybciej sprawdzony przez właściwie wyszkolonego mechanika. Jeżeli silnika nie da się ponownie uruchomić, pojazd musi zostać sprawdzony przed kontynuowaniem podróży.

Lampka kontrolna przednich świateł przeciwmgielnych

Zapala się po włączeniu
przednich świateł przeciwmgielnych.

Lampki kontrolne i ostrzegawcze

Następujące lampki kontrolne i ostrzegawcze zapalają się po włączeniu zapłonu: Układ ABS Poduszka powietrzna Układ hamulcowy ...

Lampka ostrzegająca o oblodzeniu

OSTRZEŻENIE Nawet jeżeli temperatura wzrośnie powyżej +4ºC, nie jest pewne, że droga jest wolna od zagrożeń typowych dla niepogody. La ...

Categorie