Fiat Punto: Wycieraczka/ spryskiwacz szyby tylnej

Fiat Punto –> Poznawanie samochodu –> Czyszczenie szyb –> Wycieraczka/ spryskiwacz szyby tylnej

Włączanie

W przypadku obrócenia pokrętłem z położenia O w położenie
wycieraczkę szyby tylnej uruchamia się w następujący sposób:

Podczas pracy wycieraczek szyby przedniej i włączonego biegu wstecznego wycieraczka szyby tylnej włącza się i pracuje w trybie ciągłym.

Przesunięcie dźwigni w stronę deski rozdzielczej (położenie niestabilne), uruchamia spryskiwacz szyby tylnej.

Przytrzymanie przesuniętej dźwigni dłużej niż pół sekundy powoduje włączenie również wycieraczki szyby tylnej. Po zwolnieniu dźwigni uaktywnia się tryb spryskiwania inteligentnego (jak w przypadku wycieraczek szyby przedniej).

Dezaktywacja: zwolnić dźwignię.

UWAGA

2) Nie należy używać wycieraczki do oczyszczania szyby przedniej z zamarzniętego śniegu lub lodu. W takich sytuacjach, jeżeli wycieraczki zostaną nadmiernie obciążone, interweniuje zabezpieczenie silniczka, które wstrzymuje jego funkcjonowanie nawet na kilka sekund. Jeżeli funkcjonowanie nie zostanie przywrócone (nawet po ponownym uruchomieniu kluczykiem samochodu), należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

3) Nie należy uruchamiać wycieraczek szyby przedniej, jeśli ich pióra odchylone są od szyby.

4) Nie należy włączać wycieraczki szyby tylnej do oczyszczania szyby ze zgromadzonego na niej śniegu lub lodu. W tego typu sytuacjach, jeżeli wycieraczki zostaną nadmiernie obciążone, interweniuje układ zabezpieczenia silniczka, który blokuje ich funkcjonowanie nawet na kilka sekund. Jeżeli jednak kolejne działanie wycieraczek nie zostanie przywrócone, należy zwrócić się ASO marki Fiat.

Wycieraczki/ spryskiwacze szyby przedniej

Po³ożenia pokręt³a rys. 20: wycieraczka zatrzymana. działanie przerywane. działanie ciągłe wolne. działanie ciągłe sz ...

Klimatyzacja

...

Categorie