Fiat Punto: System start&stop

Fiat Punto –> Uruchomienie i jazda –> System start&stop

System Start&Stop wyłącza automatycznie silnik za każdym razem, kiedy samochód zatrzymuje się i uruchamia go ponownie, gdy kierowca zamierza ponownie ruszyć. Pozwala to ograniczyć zużycie paliwa, emisję szkodliwych spalin i zanieczyszczenia akustyczne.

Zatrzymanie silnika: po zatrzymaniu samochodu silnik wyłącza się, gdy skrzynia biegów znajduje się w położeniu luzu i zwolniony jest pedał sprzęgła.

Uwaga Aby uniknąć powtarzających się zatrzymań silnika podczas jazdy z prędkością marszu człowieka, automatyczne zatrzymanie silnika wykonywane jest dopiero po przekroczeniu prędkości około 10 km/h.

Wznowienie pracy silnika: aby ponownie uruchomić silnik, należy nacisnąć pedał sprzęgła.

RĘCZNA AKTYWACJA/ DEZAKTYWACJA SYSTEMU

Aby włączyć/wyłączyć system ręcznie, należy nacisnąć przycisk rys. 70.

Dioda zgaszona: system włączony / Dioda zaświecona: system wyłączony.

RĘCZNA AKTYWACJA/ DEZAKTYWACJA SYSTEMU


UWAGA

110) W przypadku wymiany akumulatora należy zwracać się zawsze do ASO marki Fiat. Akumulator należy wymieniać na urządzenie tego samego typu (HEAVY DUTY) i o jednakowych parametrach.

111) Przed otwarciem pokrywy silnika należy upewnić się, że silnik samochodu jest wyłączony i kluczyk wyłącznika zapłonu jest w położeniu STOP. Należy postępować zgodnie z tym, co przedstawiono na tabliczce umieszczonej na poprzecznicy przedniej. Jeśli w samochodzie obecne są inne osoby, zaleca się wyjmowanie kluczyka. Samochód należy opuścić zawsze po wyciągnięciu kluczyka lub przekręceniu go w położenie STOP.

Podczas czynności napełniania paliwem należy upewnić się, że silnik jest wyłączony kluczykiem, który powinien znajdować się w położeniu STOP.

UWAGA

36) Jeżeli wolimy komfort klimatyczny, możliwe jest wyłączenie systemu Start&Stop w celu umożliwienia nieprzerwanego działania układu klimatyzacji samochodu.

Funkcja "kick down"

(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) W razie konieczności (np. przy wyprzedzaniu), gwałtowne wciśnięcie pedału przyspieszenia (poza punkt gra ...

Tempomat (regulator stałej prędkości)

Jest to urządzenie wspomagające jazdę, sterowane elektronicznie, które umożliwia utrzymanie żądanej prędkości samochodu, bez koni ...

Categorie