Fiat Punto: System ABS (Anti-lock Braking System)

Fiat Punto –> Bezpieczeñstwo –> Systemy bezpieczeñstwa aktywnego –> System ABS (Anti-lock Braking System)

Jest to system zintegrowany z układem hamulcowym, który zapobiega w każdych warunkach przyczepności do drogi i intensywności akcji hamowania zablokowaniu, a w konsekwencji poślizgowi jednego lub więcej kół, gwarantując w ten sposób kontrolę na samochodem także przy hamowaniu awaryjnym. System ABS obejmuje również następujące systemy: EBD (Electronic Braking Force Distribution) i HBA (Hydraulic Brake Assist).

Interwencja systemua: wyczuwalna jest przez lekkie pulsowanie pedału hamulca, któremu towarzyszy specyficzny hałas: oznacza to, że konieczne jest dostosowanie prędkości do typu drogi, po której się podróżuje OSTRZEŻENIE W celu uzyskania maksymalnej skuteczności układu hamulcowego wymagany jest przebieg około 500 km: podczas tego okresu wskazane jest nie hamować gwałtownie, często i długo.

System mba (mechanical brake assist) (Dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)

Jest to system, którego nie można wyłączyć, a który rozpoznaje hamowanie awaryjne (na podstawie prędkości nacisku na pedał hamulca) i gwarantuje zwiększenie ciśnienia hydraulicznego hamowania, pomagając w ten sposób kierowcy i umożliwiając szybsze i skuteczniejsze interwencje w układzie hamulcowym.

Systemy bezpieczeñstwa aktywnego

...

System esc (electronic stability control)

(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) Jest to elektroniczny system kontroli stabilności samochodu, który pomaga kierowcy utrzymać kontrolę kierunk ...

Categorie