Fiat Punto: Olej silnikowy

Fiat Punto –> Obsługa i konserwacja –> Komora silnika –> Olej silnikowy

Sprawdzenie poziomu należy wykonać, gdy samochód stoi na poziomym podłożu, kilka minut (około 5) po wyłączeniu silnika. Sprawdzić, czy poziom oleju silnikowego zawiera się pomiędzy punktami MIN i MAX znajdującymi się na wskaźniku kontrolnym. Jeżeli poziom oleju jest w pobliżu lub poniżej punktu MIN, należy dolać oleju przez wlew do napełniania do momentu osiągnięcia punktu odniesienia MAX.

Wersje 0.9 TwinAir Turbo: w tych wersjach wskaźnik kontroli poziomu oleju silnikowego jest połączony z korkiem.

Wyjąć wskaźnik kontroli poziomu oleju silnikowego, wyczyścić go szmatką niepozostawiającą śladów i włożyć ponownie. Wyjąć ponownie i sprawdzić, czy poziom oleju silnikowego zawiera się pomiędzy punktami odniesienia MIN i MAX wytłoczonymi na wskaźniku.

Zużycie oleju silnikowego:

orientacyjne maksymalne zużycie oleju silnikowego wynosi 400 gramów na 1000 km. W pierwszym okresie użytkowania samochodu silnik znajduje się w fazie docierania, dlatego zużycie oleju silnikowego powinno ustabilizować się po przejechaniu pierwszych 5000÷6000 km.

OSTRZEŻENIE Po uzupełnieniu lub wymianie oleju, przed sprawdzeniem poziomu, należy uruchomić silnik na kilka sekund i zaczekać kilka minut po jego wyłączeniu.

Sprawdzanie poziomu płynów

Wersje 0.9 Twinair turbo 1. P³yn uk³adu ch³odzenia silnika 2. Akumulator 3. P³yn do spryskiwaczy szyb 4. P³yn hamulcowy 5. Olej silnikowy Wersje 1. ...

Płyn układu chłodzenia silnika

Poziom płynu chłodzącego należy sprawdzać, gdy silnik jest zimny, a powinien on zawierać się pomiędzy punktami MIN i MAX widocznymi na z ...

Categorie