Fiat Punto: Łañcuchy przeciwpoślizgowe

Fiat Punto –> Dane techniczne –> Koła –> Łañcuchy przeciwpoślizgowe

Ostrzeżenia

Stosowanie łańcuchów przeciwpoślizgowych zależy od przepisów obowiązujących w danym kraju. W niektórych krajach opony z oznaczeniem M+S (Mud and Snow) uważane są za wyposażenie zimowe; ich stosowanie jest więc równoważne z zastosowaniem łańcuchów przeciwpoślizgowych.

Łańcuchy powinny być zakładane tylko na opony kół przednich. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów należy sprawdzić napięcie łańcuchów.

Stosowanie łańcuchów przeciwpoślizgowych z oponami o nieoryginalnych rozmiarach może uszkodzić samochód.

Stosowanie opon o różnych rozmiarach lub różnego typu (M+S, na śnieg) na osi przedniej i osi tylnej może negatywnie wpłynąć na własności jezdne samochodu, z ryzykiem utraty kontroli i spowodowania wypadku.

Na zapasowym kole dojazdowym (gdzie przewidziano), nie można montować łańcucha. W przypadku przebicia koła przedniego należy zamontować dojazdowe koło zapasowe w miejsce koła tylnego, a tylne koło w miejsce uszkodzonego koła przedniego. W ten sposób, mając z przodu koła o normalnych wymiarach, można zamontować na nie łańcuchy.

UWAGA

165) Prędkość maksymalna dla opon zimowych ze wskaźnikiem "Q" nie może przekraczać 160 km/h; ze wskaźnikiem "T" nie może przekraczać 190 km/h; ze wskaźnikiem "H" nie może przekraczać 210 km/h; należy jednak przestrzegać przepisów Kodeksu drogowego.

166) Łańcuchy przeciwpoślizgowe powinny być montowane tylko na opony 15''. Należy stosować łańcuchy przeciwpoślizgowe o rozmiarze ograniczonym do 9 mm.

167) Na opony 16'' i 18'' nie można montować łańcuchów.

168) Jadąc z zamontowanymi łańcuchami przeciwpoślizgowymi należy utrzymywać umiarkowaną prędkość, nie przekraczać 50 km/h. Należy unikać dziur w jezdni, nie najeżdżać na krawężniki lub chodniki i nie przejeżdżać zbyt długich odcinków dróg nie pokrytych śniegiem, aby nie uszkodzić samochodu i nawierzchni drogi.

169) W przypadku użycia kołpaków kół, mocowanych (za pomocą sprężyn), na obręczy stalowej i opon nie z pierwszego montażu, zakupionych w posprzedaży, wyposażonych w "Rim Protector", NIE należy montować kołpaka koła. Użycie nieodpowiednich opon i kołpaków kół może spowodować spadek ciśnienia w oponie.

UWAGA

57) Przy zamontowanych łańcuchach przeciwpoślizgowych należy bardzo delikatnie posługiwać się pedałem przyspieszenia celem uniknięcia lub ograniczenia do maksimum poślizgu kół napędzających, aby nie spowodować pęknięcia łańcuchów, co może doprowadzić do uszkodzenia nadwozia i mechanizmów.

Ciśnienie pompowania opon zimnych (bar)

W nagrzanych oponach wartość ciśnienia powinna być wyższa o + 0,3 bara w stosunku do wymaganej wartości. Należy ponownie sprawdzić warto& ...

Wymiary

Wymiary podane są w mm i odnoszą się do samochodu posiadającego oryginalne opony na wyposażeniu. Wysokość jest mierzona w samochodzie bez obci ...

Categorie