Dacia Sandero, Dacia Logan: Poziom oleju silnikowego: informacje ogólne

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Obsługa samochodu –> Poziom oleju silnikowego: informacje ogólne

W trakcie normalnej eksploatacji pojazdu silnik zużywa olej niezbędny do smarowania i chłodzenia ruchomych części, w związku z czym, co pewien czas, należy liczyć się z koniecznością uzupełnienia poziomu oleju w okresie między kolejnymi dwoma terminami wymiany.

W przypadku dotartego już silnika, jeśli zużycie oleju okaże się większe niż 0,5 litra na 1 000 km, należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Częstotliwość: należy systematycznie sprawdzać poziom oleju, a szczególnie przed każdą dłuższą podróżą. Ma to na celu uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika.

W razie zauważenia nadmiernego lub powtarzającego się spadku poziomu, należy udać się do Autoryzowanego Partnera marki.

 

Aby uniknąć rozpryśnięcia się oleju, zalecamy użycie lejka podczas uzupełniania poziomu oleju lub napełniania układu.

Odczyt poziomu oleju

Odczyt poziomu oleju


Po odczytaniu poziomu, należy ponownie wprowadzić bagnet do oporu lub całkowicie dokręcić korek bagnetu

Przekroczenie poziomu maksymalnego oleju silnikowego Odczyt poziomu można wykonywać wyłącznie przy użyciu bagnetu pomiarowego tak jak zostało to opisane powyżej.

W przypadku przekroczenia poziomu maksymalnego nie należy uruchamiać silnika, trzeba poprosić o pomoc Autoryzowanego Partnera marki.

 

Nie można w żadnym wypadku przekraczać poziomu maksymalnego B podczas uzupełniania poziomu oleju: ryzyko uszkodzenia silnika lub katalizatora.

Pokrywa komory silnika

W celu otwarcia, pociągnąć za dźwignię 1. Odblokowanie zabezpieczenia pokrywy komory silnika W celu odblokowania, podnieść lekko pokryw ...

Poziom oleju silnikowego: uzupełnianie poziomu, napełnianie układu

...

Categorie