Dacia Sandero, Dacia Logan: Pasy bezpieczeństwa

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Poznajemy samochód –> Pasy bezpieczeństwa

Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zaleca się korzystanie z pasów niezależnie od długości trasy. Ponadto, w poszczególnych krajach obowiązują różne uregulowania prawne określające zasady stosowania pasów, z którymi każdy użytkownik samochodu musi się zapoznać.

Aby zapewnić prawidłowe działanie pasów bezpieczeństwa z tyłu, należy sprawdzić, czy tylna kanapa została prawidłowo zablokowana. Patrz paragraf "Tylna kanapa: funkcje" w rozdziale 3.

 

Niewłaściwie ułożone lub skręcone pasy bezpieczeństwa mogą stać się przyczyną poważnych obrażeń w razie wypadku.

Dla jednej osoby dorosłej lub dziecka należy używać tylko jednego pasa bezpieczeństwa.

Nawet kobiety w ciąży powinny zapinać pasy. W takim przypadku, należy jednak zwrócić uwagę, aby pas biodrowy nie uciskał nadmiernie dolnej części brzucha i nie był zbyt luźny.

Przed uruchomieniem pojazdu, należy najpierw ustawić pozycję fotela kierowcy, następnie wszyscy pasażerowie powinni wyregulować pasy bezpieczeństwa, aby uzyskać jak najlepsze zabezpieczenie.

Ustawienie fotela kierowcy (zależnie od wersji pojazdu)

Ustawianie godziny

Ustawianie godziny 2 Wybrać wyświetlenie "Godzina" na tablicy wskaźników naciskając przycisk 3. Ze względu na bezpieczeństwo ...

Regulacja pasów bezpieczeństwa

Oprzeć się wygodnie. Pas obojczykowy 1 musi przebiegać jak najbliżej szyi, jednak nie powinien na nią zachodzić. Pas biodrowy 2 musi by ...

Categorie