Dacia Sandero, Dacia Logan: Nieprawidłowości w działaniu

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Rady praktyczne –> Nieprawidłowości w działaniu

Następujące zalecenia pozwolą Państwu na szybkie i prowizoryczne usunięcie usterek; ze względów bezpieczeństwa należy jak najszybciej skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Podczas próby rozruchu silnika

MOŻLIWE PRZYCZYNY

SPOSÓB POSTĘPOWANIA

Lampki kontrolne słabną lub nie świecą się, rozrusznik nie pracuje. Zaciski akumulatora są źle dokręcone, odłączone lub utlenione. Należy je dokręcić, ponownie podłączyć lub wyczyścić jeżeli są utlenione.
Akumulator rozładowany lub uszkodzony. Podłączyć akumulator naładowany w miejsce rozładowanego. Patrz paragraf "Akumulator: postępowanie w razie awarii" w rozdziale 5 lub, w razie potrzeby, wymienić akumulator.

Nie należy pchać pojazdu jeśli kolumna kierownicy jest zablokowana.

Silnika nie można uruchomić. Warunki niezbędne do rozruchu niespełnione. Patrz paragraf "Uruchamianie/Wyłączanie silnika" w rozdziale 2.
Kolumna kierownicza jest zablokowana. Blokada kierownicy. W celu odblokowania należy delikatnie obrócić kluczykiem w stacyjce i kierownicą (patrz paragraf "Stacyjka" w rozdziale 2).
Wibracje. Niedopompowane lub zniszczone opony, niewyważone koła. Sprawdzić ciśnienie w oponach; Jeśli nieprawidłowe ciśnienie nie jest przyczyną, należy zlecić kontrolę stanu opon Autoryzowanemu Partnerowi marki.
Wrzenie w zbiorniku płynu chłodzącego. Usterka mechaniczna - pęknięcie uszczelki głowicy, awaria pompy układu chłodzenia. Wyłączyć silnik.

Skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Awaria wentylatora chłodnicy. Skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki
Dym wydobywający się spod pokrywy komory silnika. Zwarcie lub wyciek w układzie chłodzenia. Zatrzymać pojazd, wyłączyć zapłon, odsunąć się od pojazdu i skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki
Włącza się lampka kontrolna ciśnienia oleju: na zakrętach lub przy hamowaniu Poziom oleju jest zbyt niski. Dolać oleju silnikowego (patrz paragraf "Poziom oleju silnikowego: uzupełnianie poziomu, napełnianie układu" w rozdziale 4).
na biegu jałowym Zbyt niskie ciśnienie oleju. Udać się do najbliższego Autoryzowanego Partnera marki.
Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie z opóźnieniem lub pozostaje zapalona podczas przyspieszania Nieprawidłowe ciśnienie oleju Należy zatrzymać się i skontaktować z Autoryzowanym Partnerem marki.
Z układu wydechowego wydostaje się nieprawidłowy biały dym Usterka mechaniczna: pęknięcie uszczelki głowicy lub Wyłączyć silnik.

Skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Nie musi to być oznaką nieprawidłowości, dym powstaje w wyniku regeneracji filtra cząstek stałych. Patrz paragraf "Cechy szczególne wersji z silnikiem diesel" w rozdziale 2.
Trudności w obracaniu kierownicą Pęknięty pasek napędowy. Zlecić wymianę paska klinowego
Brak oleju w układzie wspomagania kierownicy W celu wykonania czynności związanych z obsługą wspomagania układu kierowniczego należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.
Świstanie Nieprawidłowo ustawiona antena dachowa. Ustawić antenę.
Silnik ulega przegrzaniu. Zapala się lampka kontrolna temperatury płynu chłodzącego. Uszkodzenie wentylatora chłodnicy. Zatrzymać się, wyłączyć silnik i skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki
Wycieki płynu chłodzącego. Zatrzymać pojazd, wyłączyć silnik i sprawdzić zbiornik płynu chłodzącego: powinien znajdować się w nim płyn. Jeżeli płynu nie ma, należy skontaktować się jak najszybciej z Autoryzowanym Partnerem marki.
Lampka ostrzegawcza sygnalizująca konieczność wymiany oleju pozostaje zapalona po dokonaniu wymiany oleju Dane ostrzeżenia nie zostały wyzerowane po wymianie oleju silnikowego. Wyzerować dane ostrzeżenia po dokonaniu wymiany oleju silnikowego, patrz paragraf "Komputer pokładowy" w rozdziale 1.
Wycieraczki nie działają. Przyklejone do szyby pióra wycieraczek. Odkleić przednie pióra przed włączeniem wycieraczek.
Uszkodzona instalacja elektryczna. Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.
Nie można wyłączyć wycieraczek. Uszkodzone elektryczne elementy sterujące. Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.
Zwiększona częstotliwość migania kierunkowskazów. Przepalona żarówka. Wymienić żarówkę.
Nie działają światła kierunkowskazów. Uszkodzona instalacja elektryczna Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.
Nie można ani włączyć ani wyłączyć reflektorów. Uszkodzona instalacja elektryczna lub element sterujący. Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.
Ślady skraplania w reflektorach. Nie świadczą o wystąpieniu nieprawidłowości.

Obecność śladów skraplania w reflektorach jest zjawiskiem naturalnym związanym ze zmianami temperatury.

Znikają wkrótce po włączeniu świateł.

 

 

Chłodnica: W przypadku dużego ubytku płynu chłodzącego, nigdy nie należy uzupełniać poziomu zimnym płynem chłodzącym, gdy silnik jest gorący. Po każdej naprawie pojazdu, gdy zaistniała konieczność nawet częściowego zlania płynu, układ chłodzenia należy ponownie napełnićnowym płynem do odpowiedniego poziomu. Przypominamy o obowiązku stosowania wyłącznie produktów atestowanych przez nasze Służby Techniczne.

Akcesoria

Dodatkowe urządzenia elektryczne i elektroniczne Przed zainstalowaniem tego typu akcesorium, upewnij się że jest ono kompatybilne z posiadanym pojazdem ...

Dane techniczne

...

Categorie