Dacia Sandero, Dacia Logan: Ciśnienie w ogumieniu

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Obsługa samochodu –> Ciśnienie w ogumieniu

Etykieta A

Ciśnienie w ogumieniu


Aby ją przeczytać, należy otworzyć drzwi kierowcy.

Sprawdzanie wartości ciśnienia powinno się odbywać przy zimnych oponach.

W przypadku, gdy nie ma możliwości sprawdzenia ciśnienia przy zimnych oponach, należy zwiększyć ciśnienie w granicach od 0,2 do 0,3 bara (lub 3 PSI). Nie wolno spuszczać powietrza z rozgrzanych opon.

Ciśnienie w ogumieniu


B. rozmiar opon, w które jest wyposażony pojazd.

C: zalecana prędkość jazdy.

D : zalecana wartość ciśnienia w celu optymalizacji zużycia paliwa.

E: ciśnienie w przednich oponach.

F: ciśnienie w tylnych oponach.

Strefa G: ciśnienie w ogumieniu koła zapasowego.

Cecha szczególna pojazdów używanych z pełnym obciążeniem (Maksymalna dopuszczalna masa całkowita wraz z obciążeniem) i ciągnących przyczepę: maksymalna prędkość powinna być ograniczona do 100 km/h a ciśnienie w oponach zwiększone o 0,2 bara.

Patrz paragraf "Masy" w rozdziale 6.

Bezpieczna eksploatacja ogumienia i zakładanie łańcuchów śniegowych: Aby zapoznać się z zasadami konserwacji opon oraz, zależnie od wersji pojazdu, z warunkami stosowania łańcuchów śniegowych, patrz paragraf "Opony" w rozdziale 5.

W razie konieczności dokonania wymiany opon w samochodzie, należy montować wyłącznie opony tej samej marki, rozmiaru, typu i kształtu bieżnika.

Powinny to być opony identyczne jak te, które stanowiły oryginalne wyposażenie samochodu lub inne, dobrane przez Autoryzowanego Partnera marki.

Akumulator

Akumulator 1 nie wymaga obsługi. Z akumulatorem należy obchodzić się ostrożnie, ze względu na znajdujący się w nim kwas ...

Konserwacja nadwozia

Dobrze utrzymany pojazd pozwala na dłuższe użytkowanie. Dlatego też zaleca się regularne czyszczenie zewnętrznej części pojazdu. Zakupi ...

Categorie