Dacia Sandero, Dacia Logan: Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Jazda samochodem –> Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

Warunki eksploatacji pojazdu, takie jak:

Względnie usterki takie jak:

W razie stwierdzenia powyższych nieprawidłowości w działaniu należy udać się do Autoryzowanego Partnera w celu niezwłocznego dokonania niezbędnych napraw.

Systematyczne przeprowadzanie przeglądów okresowych w sieci Autoryzowanych Partnerów marki, zgodnie z zaleceniami podanymi w książce przeglądów, pozwoli na uniknięcie wyżej wymienionych kłopotów.

Problemy z uruchamianiem silnika

Chcąc zapobiec uszkodzeniu katalizatora trzeba unikać uruchamiania silnika "za wszelką cenę" (zbyt często włączając rozrusznik lub holując albo pchając pojazd), jeżeli nie zostanie wcześniej zidentyfikowana przyczyna usterki i wykonana naprawa.

W przypadku, gdyby nie było to możliwe, nie próbować uruchamiać silnika, należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Należy unikać parkowania samochodu i włączania silnika w miejscach, gdzie łatwopalne substancje i materiały, takie jak trawa lub liście mogłyby mieć styczność z rozgrzanymi elementami układu wydechowego.

Wyłączenie silnika

Gdy silnik pracuje na biegu jałowym, należy obrócić kluczyk do pozycji "Stop" St. Nigdy nie należy opuszczać pojazdu, pozostawiaj&# ...

Cechy szczególne wersji z silnikiem diesel

Prędkość obrotowa silnika diesel Silniki wysokoprężne są wyposażone w pompę wtryskową, która nie dopuszcza do przekroczenia m ...

Categorie