Dacia Sandero, Dacia Logan: ABS (system zapobiegający blokowaniu kół)

Dacia Sandero, Dacia Logan –> Jazda samochodem –> Systemy wspomagania prowadzenia pojazdu –> ABS (system zapobiegający blokowaniu kół)

Podczas gwałtownego hamowania, system ABSpozwala uniknąć zablokowania kół, a więc umożliwia kontrolę nad drogą hamowania oraz panowanie nad pojazdem.

W takich warunkach, możliwe jest wykonanie manewrów mających na celu uniknięcie przeszkody podczas hamowania. Ponadto system ten pozwala zoptymalizować drogę hamowania, zwłaszcza na nawierzchni o słabej przyczepności (mokra jezdnia).

Każde uruchomienie się systemu objawia się drganiem pedału hamulca. System ABS nie pozwala w żadnym wypadku na polepszenie parametrów "fizycznych" związanych z przyczepnością opon do nawierzchni. Tak więc zasady ostrożnej jazdy muszą być koniecznie przestrzegane (zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami itp.).

W razie konieczności gwałtownego hamowania, zalecane jest silne i ciągłe wciśnięcie pedału hamulca. Nie jest konieczne kilkakrotne wciskanie pedału hamulca (pompowanie). System ABS będzie dostosowywał siłę stosowaną w układzie hamulcowym.

Nieprawidłowości w działaniu

W takich przypadkach, systemy ABS, ESC i wspomagania nagłego hamowania są również wyłączone.

Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Zapewnione jest częściowe działanie układu hamulcowego.

Niemniej jednak wiąże się to z niebezpieczeństwem w przypadku nagłego hamowania oraz wymusza konieczność natychmiastowego zatrzymania pojazdu, jeśli tylko pozwalają na to warunki drogowe. Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Systemy wspomagania prowadzenia pojazdu

Zależnie od wersji pojazdu, składają się na nie:  z systemu ABS (system zapobiegający blokowaniu kół);  system kontroli toru ...

System kontroli toru jazdy ESC z kontrolą podsterowności na zakrętach i układem antypoślizgowym ASR

System kontroli toru jazdy ESC (zależnie od wersji pojazdu) System ten pozwala na zachowanie kontroli nad pojazdem w sytuacjach krytycznych (uniknięcie zderzenia z pr ...

Categorie