Citroen DS3: Kontrolki działania

Zapalenie się jednej z następujących kontrolek potwierdza włączenie odpowiedniego systemu.


Kontrolka

jest zapalona

Przyczyna

Działanie / Uwagi

Kontrolka lewego kierunkowskazu miga + brzęczyk. Przełącznik oświetlenia przestawiony w dół.  
Kontrolka prawego kierunkowskazu miga + brzęczyk. Przełącznik oświetlenia przestawiony w górę.  
Światła awaryjne miga + brzęczyk. Wciśnięty przycisk świateł awaryjnych na desce rozdzielczej. Prawy i lewy kierunkowskaz oraz powiązane z nimi kontrolki migają.
Światła pozycyjne na stałe. Przełącznik oświetlenia w pozycji "Światła pozycyjne".  
Światła mijania na stałe. Przełącznik oświetlenia w pozycji "Światła mijania".  
Światła drogowe na stałe. Przełącznik oświetlenia pociągnięty do siebie. Pociągnąć za przełącznik, aby włączyć ponownie światła mijania
Reflektory przeciwmgłowe przednie na stałe. Przednie reflektory przeciwmgłowe są włączone za pomocą pierścienia przełącznika świateł Obrócić pierścień przełącznika świateł dwa razy do tyłu, aby wyłączyć reflektory przeciwmgłowe
Światła przeciwmgłowe tylne na stałe. Tylne światła przeciwmgłowe są włączone Obrócić pierścień na przełączniku do tyłu, aby wyłączyć światła przeciwmgłowe.
Świece żarowe - diesel na stałe. Klucz znajduje się w położeniu 2 (zapłon) w stacyjce. Przed rozruchem zaczekać na zgaśnięcie kontrolki.

Czas świecenia kontrolki zależy od warunków klimatycznych (do około 30 sekund w ekstremalnych warunkach klimatycznych).

Jeżeli silnik nie ruszy, włączyć ponownie stacyjkę i znów zaczekać na zgaśnięcie kontrolki, a potem uruchomić silnik.

Hamulec postojowy na stałe. Hamulec postojowy jest zaciągnięty lub nie do końca zwolniony. Trzymając nogę na pedale hamulca, zwolnić hamulec postojowy, aby kontrolka zgasła.

Przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje na temat hamulca postojowego znajdują się w odpowiedniej rubryce.

Stop & Start na stałe. Funkcja Stop & Start przełączyła silnik w tryb STOP wskutek zatrzymania samochodu (czerwone światło, znak stop, korki...). Kontrolka gaśnie i silnik rusza automatycznie w trybie START, gdy tylko kierowca chce odjechać.
miga przez kilka sekund, a potem gaśnie. Tryb STOP jest chwilowo niedostępny.

lub Tryb START włączył się automatycznie

Więcej informacji na temat systemu Stop & Start zawiera odpowiednia rubryka.
Stopa na hamulcu na stałe. Pedał hamulca powinien być wciśnięty. W przypadku sterowanej skrzyni biegów nacisnąć pedał hamulca, aby uruchomić silnik (dźwignia w położeniu N).

W przypadku automatycznej skrzyni biegów przed zwolnieniem hamulca postojowego nacisnąć pedał hamulca przy pracującym silniku, aby odblokować dźwignię i przesunąć ją z położenia P.

Jeżeli hamulec postojowy zostanie zwolniony bez naciskania pedału hamulca, kontrolka pozostanie zapalona.

miga. W przypadku sterowanej skrzyni biegów, jeżeli samochód jest za długo przytrzymywany na wzniesieniu za pomocą pedału przyspieszenia, sprzęgło się przegrzewa. Użyć pedału hamulca i/lub hamulca postojowego.
Automatyczna praca wycieraczek na stałe. Przełącznik wycieraczek jest naciśnięty do dołu. Funkcja automatycznej pracy wycieraczek przedniej szyby jest włączona.

Kontrolki

Sygnalizatory wzrokowe informują kierowcę o włączeniu danego systemu (kontrolki działania lub wyłączenia) lub o pojawieniu się usterki ...

Kontrolki wyłączenia

Zapalenie się jednej z następujących kontrolek potwierdza ręczne wyłączenie danego systemu. Może temu towarzyszyć sygnał dźwi ...

Categorie