Citroen DS3: Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa

Citroen DS3 –> Bezpieczeństwo dzieci –> Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa

Zgodnie z ustawodawstwem europejskim tabela prezentuje możliwości instalacji fotelika dziecięcego mocowanego za pomocą pasa bezpieczeństwa i homologowanego jako uniwersalny (a), w zależności od wagi dziecka i miejsca w samochodzie:

Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa


(a) Uniwersalny fotelik dziecięcy: fotelik dziecięcy, który można instalować we wszystkich pojazdach za pomocą pasa bezpieczeństwa.

(b) Grupa 0: od urodzenia do 10 kg. Gondole i "łóżeczka samochodowe" nie mogą być instalowane na miejscu pasażera z przodu.

(c) Przed montażem fotelika dziecięcego należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju.

(d) Aby zainstalować fotelik dziecięcy na tylnym siedzeniu tyłem albo przodem do kierunku jazdy, przesunąć przednie siedzenie do przodu, a następnie wyprostować oparcie, aby pozostawić dość miejsca na fotelik dziecięcy i na nogi dziecka.

(e) Gdy fotelik dziecięcy "tyłem do kierunku jazdy" jest zamontowany na siedzeniu pasażera z przodu, poduszkę powietrzną pasażera należy bezwzględnie wyłączyć.

Zaniechanie tego grozi poważnym zranieniem lub śmiercią dziecka w przypadku zadziałania poduszki powietrznej. Gdy fotelik "przodem do kierunku jazdy" jest zamontowany na siedzeniu pasażera z przodu, pozostawić poduszkę powietrzną pasażera włączoną.

(f) Fotelika dziecięcego z podpórką nie należy nigdy instalować na środkowym miejscu pasażera z tyłu.

U: miejsce przystosowane do instalacji uniwersalnego fotelika dziecięcego mocowanego za pomocą pasa bezpieczeństwa "tyłem do kierunku jazdy" i/lub "przodem do kierunku jazdy".

U(R): jak dla U, z fotelem pasażera ustawionym w najwyższym położeniu i środkowym położeniu w kierunku wzdłużnym.

Wyjąć i schować zagłówek przed zamontowaniem fotelika dziecięcego z oparciem na miejscu pasażera.

Zamontować ponownie zagłówek po zdjęciu fotelika dziecięcego

Foteliki dziecięce zalecane przez CITROËNA

CITROËN proponuje gamę atestowanych fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa: Grupa 0+: od urodz ...

Zalecenia dotyczące fotelików dziecięcych

Nieprawidłowa instalacja fotelika dziecięcego w samochodzie nie gwarantuje bezpieczeństwa dziecka w przypadku kolizji. Sprawdzić, czy pod foteli ...

Categorie