Citroen DS3: Działanie

Gdy samochód zbliży się zbyt blisko lub za szybko do pojazdu jadącego przed nim, system automatycznie włącza hamowanie, aby uniknąć kolizji.

Kierowca zostaje wówczas ostrzeżony wyświetlonym komunikatem.

Zapalają się światła stopu w celu ostrzeżenia innych użytkowników na drodze.

Automatyczne uniknięcie kolizji jest możliwe, jeżeli różnica między prędkością Państwa samochodu i pojazdem z przodu nie przekracza 15 km/h.

Powyżej tego progu system maksymalnie zmniejszy prędkość samochodu w celu uniknięcia kolizji lub zmniejszenia skutków zderzenia.

Automatyczne hamowanie może doprowadzić do całkowitego zatrzymania samochodu, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

W takim przypadku nastąpi chwilowe zatrzymanie samochodu (przez około 1,5 sekundy), aby umożliwić kierowcy przejęcie kontroli nad samochodem poprzez naciśnięcie pedału hamulca.

Zadziałanie systemu może doprowadzić do zgaśnięcia silnika, jeżeli kierowca nie nacisnął pedału sprzęgła wystarczająco szybko podczas automatycznego hamowania.

 

Podczas automatycznego hamowania kierowca w każdej chwili może jeszcze mocniej zahamować, niż robi to system, poprzez mocniejsze naciśnięcie pedału hamulca.

 

Po zderzeniu system zostaje automatycznie wyłączony i nie może ponownie zadziałać.

Aby system ponownie był sprawny, należy skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem specjalistycznym.

Warunki włączenia

Active City Brake działa wyłącznie po spełnieniu następujących warunków:  zapłon jest włączony,  samochó ...

Wyłączenie

Wyłączenie systemu odbywa się z poziomu menu konfiguracji samochodu, które jest dostępne po włączeniu zapłonu. Jego stan jest zapami& ...

Categorie