Chevrolet Aveo: Foteliki dziecięce ISOFIX

Chevrolet Aveo –> Fotele, elementy bezpieczeństwa –> Foteliki dziecięce –> Foteliki dziecięce ISOFIX

Foteliki dziecięce ISOFIX


W przeszłości foteliki dziecięce były mocowane do fotela samochodu za pomocą pasów bezpieczeństwa. W efekcie ich zamocowanie było często nieprawidłowe lub zbyt luźne, aby zapewnić dziecku odpowiednią ochronę.

Samochód jest wyposażony w dolne zaczepy systemu ISOFIX na obu skrajnych fotelach tylnych oraz zaczepy pasa górnego z tyłu foteli tylnych (sedan: z tyłu zagłówków; hatchback: z tyłu oparć), co pozwala zamocować na fotelach tylnych foteliki dziecięce.

W celu zamocowania fotelika dziecięcego wyposażonego w dolne zaczepy ISOFIX i zaczepy pasa górnego postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do fotelika.

Zalecane jest dokładne zapoznanie się z wszystkimi instrukcjami zawartymi na kolejnych stronach i w dokumentacji dołączonej do fotelika oraz ścisłe ich przestrzeganie.

Od tego zależy bezpieczeństwo dziecka! W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie mocowania fotelika dziecięcego należy skontaktować się z jego producentem. Jeśli zamocowanie fotelika nadal sprawia problemy, można zwrócić się do autoryzowanego serwisu.

Mocowanie fotelików dziecięcych ISOFIX:

  1.  Wybrać jeden ze skrajnych foteli tylnych, do którego przymocowany zostanie fotelik dziecięcy.

Foteliki dziecięce ISOFIX


  1. Odszukać dwa dolne zaczepy.

    Umiejscowienie dolnych punktów mocowania pokazują okrągłe oznaczenia na dolnej krawędzi oparcia tylnego fotela.

  2.  Upewnić się, że żadne obce ciała, w tym pasy bezpieczeństwa i sprzączki, nie znajdują się w pobliżu dolnych zaczepów. Ciała obce mogą przeszkadzać w prawidłowym zatrzaśnięciu zaczepów fotelika w punktach mocowania.
  3.  Umieścić fotelik na siedzeniu naprzeciwko dwóch dolnych zaczepów i przymocować go zgodnie z instrukcjami producenta.
  4.  Wyregulować i dopasować fotelik dziecięcy zgodnie z instrukcjami producenta.
Przestroga Nieużywany fotelik dziecięcy może się przesuwać do przodu.

Usunąć nieużywany fotelik dziecięcy lub zabezpieczyć go poprzez przypięcie pasem bezpieczeństwa.

Uwaga Przed umieszczeniem dziecka w foteliku sprawdzić temperaturę siedzenia i sprzączek - pasy bezpieczeństwa i fotelik pozostawione w zamkniętej przestrzeni samochodu mogą nagrzewać się do wysokich temperatur.

Ostrzeżenie Używać dolnych zaczepów ISOFIX i zaczepów dodatkowego pasa górnego wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem.

Dolne zaczepy ISOFIX i zaczepy dodatkowego pasa górnego przeznaczone są wyłącznie do mocowania fotelików dziecięcych wyposażonych w odpowiednie elementy mocujące.

Dolnych zaczepów ISOFIX i zaczepów dodatkowego pasa górnego nie należy używać do mocowania pasów bezpieczeństwa dla osób dorosłych, uprzęży ani innych elementów wyposażenia samochodu.

Wykorzystywanie dolnych zaczepów ISOFIX i zaczepów dodatkowego pasa górnego do mocowania pasów bezpieczeństwa, uprzęży lub innych elementów wyposażenia samochodu nie zapewnia wystarczającej ochrony w przypadku kolizji i może spowodować obrażenia ciała, a nawet śmierć.

 

Ostrzeżenie Umieszczenie fotelika dziecięcego na przednim fotelu samochodu może być przyczyną poważnych obrażeń ciała lub śmierci.

Jeśli samochód jest wyposażony w poduszkę powietrzną pasażera z przodu, na przednim siedzeniu samochodu nie wolno instalować fotelika, w którym dziecko siedzi zwrócone tyłem do kierunku jazdy.

W przypadku zadziałania poduszki powietrznej dziecko podróżujące w takim foteliku może doznać poważnych obrażeń.

Zawsze mocować takie foteliki na tylnym siedzeniu.

Gdy tylko jest to możliwe, fotelik, w którym dziecko siedzi zwrócone przodem do kierunku jazdy, należy mocować na tylnym siedzeniu samochodu.

W przypadku instalacji fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu pasażera należy przesunąć je maksymalnie do tyłu.

 

Przestroga Pełnowymiarowe foteliki dziecięce skierowane do tyłu mogą się nie nadawać do instalacji. Aby uzyskać informacje dotyczące odpowiednich fotelików dziecięcych, należy skontaktować się z dealerem.

Instalacja fotelika dziecięcego przy użyciu dolnych zaczepów ISOFIX i zaczepów dodatkowego pasa górnego

Miejsca mocowania fotelików dziecięcych

Dozwolone warianty mocowania fotelików dziecięcych 1 = Tylko w przypadku wyłączenia poduszek powietrznych dla przedniego fotela pasażera. Jeś ...

Ucho mocowania fotelika dziecięcego

<Sedan> <Hatchback> Aby uzyskać dostęp do punktów mocowania pasa górnego, należy:  Usunąć przedmioty znajduj& ...

Categorie