Suzuki Swift: Jak ułatwić uniknięcie korozji

Suzuki Swift –> Dbałość o nadwozie –> Zapobieganie korozji –> Jak ułatwić uniknięcie korozji

Należy często myć samochód

Najlepszym sposobem konserwacji powłok zewnętrznych samochodu, pomocnym w uniknięciu korozji jest utrzymywanie go w czystości przez częste mycie.

Pojazd należy umyć przynajmniej raz w czasie zimy i raz bezpośrednio po zimie. Pojazd, zwłaszcza jego podwozie powinno być tak czyste i suche, jak tylko to możliwe.

Jeśli pojazd często jeździ po drogach, posypywanych solą, powinien on być myty w czasie zimy przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli pojazd jest eksploatowany blisko wybrzeża morskiego powinien być myty przynajmniej raz w miesiącu przez cały rok.

Wskazówki dotyczące mycia można znaleźć w podrozdziale "Czyszczenie pojazdu".

Należy usuwać obce substancje

Obce substancje, takie jak sole, chemikalia, smoła lub asfalt, żywice, odchody ptasie oraz odpady przemysłowe, w przypadku pozostawienia na malowanych powierzchniach, mogą je uszkodzić.

Tego rodzaju osady należy usuwać bezzwłocznie.

Jeśli byłyby one trudne do usunięcia i potrzebny był dodatkowy zmywacz, należy upewnić się, że użyty środek nie jest szkodliwy dla powierzchni lakierowanych i przeznaczony jest do zamierzonego celu. Używając specjalnych zmywaczy, należy przestrzegać instrukcji producenta.

Należy naprawiać uszkodzenia lakieru

Starannie przeglądaj samochód pod kątem uszkodzeń powłok lakierniczych. W razie zauważenia jakichkolwiek odprysków lub zadrapań lakieru należy je bezzwłocznie zamalować dla zapobieżenia powstaniu ogniska korozji.

Jeśli odprysk lub zadrapanie sięga gołego metalu, naprawę należy powierzyć warsztatowi wyspecjalizowanemu w naprawach nadwozi.

Kabinę i bagażnik należy utrzymywać w czystości

Wilgoć, kurz lub błoto mogą się gromadzić pod wykładziną podłogową powodując korozję.

Pod wykładzinę należy od czasu do czasu zaglądać, czy jest tam sucho i czysto. Częstsze sprawdzanie jest potrzebne, jeśli pojazd jest używany w terenie lub przy złej pogodzie.

Niektóre ładunki jak chemikalia, nawozy, rozpuszczalniki, sole itp. powodują silną korozję ze swej natury. Takie wyroby powinny być przewożone w szczelnych pojemnikach. W razie ich wycieku lub rozlania, należy bezzwłocznie oczyścić i osuszyć miejsce wycieku.

Samochód należy przechowywać w miejscu suchym, dobrze przewietrzonym

Nie parkuj samochodu w miejscu wilgotnym, źle przewietrzanym. Jeśli często myjesz samochód w garażu lub często wjeżdżasz tam mokrym pojazdem, garaż może być zawilgocony.

Wysoka wilgotność w garażu może spowodować lub przyspieszyć korozję. Mokry pojazd koroduje przy słabej wentylacji nawet w ogrzewanym garażu.

OSTRZEŻENIE Nie nakładaj dodatkowych powłok ochronnych ani pokryć przeciwkorozyjnych na elementy układu wydechowego, takie jak katalizator, rura wydechowa itp., ani wokół nich. Jeśli taka powłoka zostanie przegrzana, może stać się przyczyną pożaru.

Ważne informacje o korozji

Najczęstsze przyczyny korozji  Gromadzenie się soli, kurzu, wilgoci lub środków chemicznych w trudno dostępnych przestrzeniach podwozia. & ...

Czyszczenie pojazdu

OSTRZEŻENIE Podczas czyszczenia samochodu, czy to z zewnątrz, czy wewnątrz, NIGDY NIE UŻYWAJ łatwopalnych rozpuszczalników, takic ...

Categorie